Uşak Gezilecek Yerler Neresi?

Uşak Gezilecek Yerler

Uşak Gezilecek Yerler Neresi? Türkiye, turizmi ile popüler bir ülke. Tarihi yapıları, bu zamana kadar üzerinde yer almış medeniyetleri, doğası, adaları, plajları ve daha fazlası ile ünlü olan ülkemiz her yıl milyonlarca turist çekmektedir. Anadolu’da bu zamana kadar yaşamış birçok medeniyet geriye pek çok tarihi iz bıraktı. Bunlardan birisi de Uşak da yaşandı.

Uşak, Ege ve İç Anadolu bölgesinde bir geçit görevi gören şehir. Eski çağlardan beri pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu bölge, günümüzde tarihi kalıntılarıyla ziyaretçilerini bekliyor. Yaklaşık 2-3 günde pek çok yerini gezebileceğiniz Uşak ilinde gezilmesi gereken birçok yer bulunuyor.

Tarihi Uşak Evleri

Cumhuriyetin ilk yıllarında inşa edilen ve günümüze kadar sağlam bir şekilde gelebilen tarihi Uşak evleri, 2 katlı ahşap evler olarak turistleri karşılıyor. Birbirine bitişik olan bu binalar, şehrin birçok bölgesinde yer alıyor. Kültür Bakanlığı tarafından koruma altına alınan bu evler Uşak’ın simgesi haline gelmiş bulunuyor.

Uşak Gezilecek Yerler Göğem Zafer Anıtı

1922 yılında düşmanlardan arındırılan Uşak için dikilen Göğem Zafer Anıtı, çeşitli bilgiler ile donatılmış durumda. Yunan General Trikopis’in bu köyde esir düştüğü de bilinmektedir. O gün bağımsızlığa kavuşan Uşak için zafer günüdür. Bunun yanı sıra şehir merkezinde yer alan Atatürk ve Kurtuluş Anıtı’nı da ziyaret edebilirsiniz.

Uşak Arkeoloji Müzesi

Uşak’ın ünlü müzeleri arasında yer alan arkeoloji müzesi, bu zamana kadar toplanmış birçok tarihi içerikleri burada tutuyor. Eski Tunç Çağı’ndan kalma birçok eşyanın da yer aldığı bu müze, oldukça geniş çaplı bir tarihi alan. Bunun yanı sıra müzede Lidya hazineleri, Karun hazineleri, yazıtlar, cam eserler, toprak kaplar ve daha fazlası da yer alıyor.

Hamamboğazı Kaplıcaları

Uşak Gezilecek Yerler arasında yer alan Hamamboğazı Kaplıcaları, yemyeşil bir çevrede yer alıyor. Tedavi amaçlı birçok turistin ve yerlinin yararlandığı kaplıcalar, sıcak suyuyla birlikte insanları etkiliyor. Kaplıca suyunun bilinen faydaları arasında mide, bağırsak, romatizma ve karaciğer gibi pek çok hastalığa ve organa iyi geldiği söyleniyor.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.