Türkiye’nin En Güzel Koyları

Türkiye’nin En Güzel Koyları

Türkiye’nin En Güzel Koyları Neresi?

Ülkemizin jeopolitik konumunu göz önüne aldığımızda neden gerçek bir turizm cenneti olduğunu daha iyi bir şekilde görebiliyoruz. Sahip olduğumuz doğal kaynakları en iyi verimli ve iyi bir şekilde kullanarak yabancı ve yerli turistlere muhteşem bir tatil fırsatı sunmaktayız. Bizlerin bile daha keşfetmediği ve yalnızca ismini duyduğu birçok koy var ve bunların mutlaka gidilmesi gereken koylar olduğunu düşünüyoruz.  Peki, ülkemizin en güzel koyları hangisidir?

  • Çatı Koyları (Datça-Muğla)

Muğla’ yabağlı olan bu koy, Amazon Ormanlarını anımsatan bir görünüme sahip. Yüksek ağaçlarla çevrili olması ve sürekli sakin deniziyle her yılın dönemi yüzmeye müsait. Marmaris ve Datça arasındaki ormanlık bölgede yer alan bu eşsiz koy, karadan ulaşımın mümkün olmadığı yerlerden birisidir. Eğer burayı ziyaret etmek istiyorsanız küçük tekneleri veya turları kullanmanız gerekiyor.

  • Bademli Koyu (Dikili-İzmir)

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Bademli Koyu, keşfedilmeyi bekleyen koylar arasında. İlçe merkezine 10 km mesafede bulunuyor ve doğa yürüyüşünü sevenler için özel bir adres olduğunu belirtmekte yarar var. Deniz, oldukça sakin ve dibini görebileceğiniz bir berraklık sunuyor. Suyun zemini komple kum ve bu unsur daburayı daha çekici hale getiren etkenlerden bir tanesi.

  • Kabak Koyu (Fethiye-Muğla)

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan bu koy, mavi ve yeşilin en canlı tonlarına sahip. Üstelik burası kamp tutkunlarının ve yürüyüşçülerin bir numaralı mekânı diyebiliriz. Ücretli kamplara ek olarak ücretsiz olarak kamp kurabileceğiniz birçok alan mevcut. Yaz mevsiminde yerli turistler ile birlikte yabancı turistlerin de yoğun olarak tercih ettiği yerlerden bir tanesidir. Koya özel araç ile ulaşım her zaman mümkün olmuyor ve bu noktada servislerin yanı sıra arazi araçları da devreye girmekte.

  • Torba Koyu (Bodrum-Muğla)

Sadece deniz turizmi için değil, aynı zamanda tarih turizmi için de çok özel yerlerden biri olan Torba Koyu, Bodrum’un hemen yanında bulunuyor. Denizi, yaz aylarında çok sakin fakat sıcaklık seviyesi oldukça düşük. Torba Koyu aynı zamanda geçmiş dönemlere ait antik yapılara ev sahipliği yapan tarihi bir koy.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.