Şirince Tatilini Planlamaya Başlayın

Şirince ülkemizin cennet köşelerinden bir tanesi. Bu kadar harika bir yer olmasına rağmen bir çoğumuz 2012 senesine kadar Şirince Köyü’nü tanımıyorduk. 2012 senesi için ortaya atılan kıyamet senaryoları bu doğa harikası köyü tüm dünyada ünlü bir hale getirdi.

Maya takvimin 2012 senesinde sonlanması ve bu sebeple insanların 2012 senesinde dünyanın sonunun geleceğini düşünmesi büyük bir panik yarattı. Uzmanlar yaşanacak olan felaketlerden Şirince Köyü’nün coğrafi konumu sebebiyle kurtulacağını söyleyince insanlar buraya akın ettiler.

Şirince’de Gezilecek Yerler

Kehanetler ile ünlenen Şirince Köyü yüzölçümü ve nüfus bakımından oldukça küçük bir köy. Ancak içerisinde gezilecek o kadar çok yer var ki insanların neden buraya sürekli geldiğini anlamanıza yetiyor.

Harika sokakları, Aziz John Baptist Kilisesi, Nesin Matematik Köyü, Tiyatro Medresesi ve Hodri Meydan Kulesi kesinlikle gezmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Tabi ki bu alanları tek bir günde gezmeniz çok mümkün değil. En az birkaç günlük Şirince tatilini düşünebilirsiniz.

Şirince Tatilini Planlamaya Başlayın

Şirince’de Yapılacak Aktiviteler

Şirince’de sıkılacağınızı düşünüyorsanız yapabileceğiniz aktiviteleri duymak sizi oldukça şaşırtacaktır. İlk olarak Şirince tatilinin ana temasının huzur olduğunu bilmeniz gerekli. Doyasıya eğlence arıyorsanız Şirince ihtiyaçlarınızı karşılayamayabilir.

Şirince’de yapılabilecek olan aktivitelerin ilk sırasında doğal meyve şaraplarının tadımı geliyor. Hayatınız boyunca tadabileceğiniz en lezzetli şarapları burada tadabilirsiniz. Birçok kişinin ilk defa duyduğu Mürver Şurubu da bölgenin en önemli içeceklerinden bir tanesi.

Aktivite dediğin biraz daha hareketli olur diyorsanız size iki farklı önerimiz var. İlk olarak at sırtında yeşilliklerin arasında muhteşem bir tura çıkabilirsiniz. Mehmet Abi atları sizin bu harika turu tecrübe etmenizi sağlayacak. Bu da yeterli olmazsa sizi gökyüzüne davet ediyoruz. Efes’te yapılan paraşütle atlamalar adrenalin patlaması yaratacak bir aktivite seçeneği.

Şirince Tatilinde Nerede Kalınır?

Şirince ne kadar popüler olsa da doğası bozulmamış alanlardan bir tanesi. Bu sebeple de lüks otellerin bu bölgede olmadığını söylememiz gerekli. Şirince tatil planlıyorsanız en doğru seçenek villa kiralamak olacaktır. Özellikle kalabalık gruplar için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ adresinden villa kiralamak muhteşem bir tercih olacaktır.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.