Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz Plajı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan Ölüdeniz en çok ziyaretçi alan beldelerden bir tanesidir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği ve güzelliğiyle büyüleyen Ölüdeniz tatil yapmak için mükemmel fırsatlar sunuyor. Ölüdeniz adından da anlaşıldığı üzere, çevresinde yer alan diğer bütün sahillere nazaran dalgası olmadığı ve sakin bir deniz olduğu içinde turizm için oldukça kıymetlidir. Sakin ve dalgasız denize sahip olması nedeniyle de adını Ölüdeniz olarak almıştır. Sadece popüler olmakla kalmayan Ölüdeniz’in sahili en iyi deniz ödülünü alarak da güzelliğini kanıtlamıştır. Doğası ve sağladığı imkanlar nedeniyle Ölüdeniz en çok turist çeken bölgelerden birisi olmaya başarıyor.

Ölüdeniz turistik anlamda her yıl kendini daha da geliştirmeye devam ederek incecik sahil kumu, eşi benzeri olmayan plajlarıyla yerli ya da yabancı fark etmeksizin bütün gezginlerin ve turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Tatil denilince akla gelen ilk adreslerden bir tanesi hiç şüphesiz Muğla Ölüdeniz oluyor. Muğla Ölüdeniz’in tarihine bakıldığı zaman görülmektedir ki geçmişi Likra Uygarlığı’na bağlıdır. Geçmişinin zengin olması nedeniyle ise belde birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Eski zamanlarda Likyalılar tarafından Ölüdeniz güneş diyarı olarak adlandırıldı. Bu belde Teke adı verilen yarımada da yer almaktadır.

Ölüdeniz popülaritesini yalnızca Türkiye çerçevesinde değil aynı zamanda dünya genelinde de korumaktadır. Bu nedenle bu bölgeye gelen turistler sadece yerli değil zamanda Dünya’nın dört yanından gelen yabancı turistler de oluyor.

Belcekız Plajı

Belcekız plajı Fethiye’nin diğer plajlarına oranla daha hareketli, daha dalgalı ve daha fazla aktivite barındıran plajdır. Ölüdeniz’den paraşüt yapanlar genelde Belcekız plajına inerler. Ölüdeniz’in sahip olduğu tur hizmetlerinin başlangıç noktası da Belcekız plajı olarak belirlenir. Belcekız plajı Ölüdeniz’de yer alan diğer bütün plajların aksine daha kumlu, taşsız ve daha rahat bir plajdır. Yumuşacık kumlara sahip olmasa da plajı canınızı acıtmayacak ve rahat etmenizi sağlayacak yumuşaklıktadır. Bu sayede tatil boyunca ya da yaptığınız her aktivite de daha rahat hareket edebilir, daha konforlu bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.