Ölüdeniz’de Yapılacak Şeyler ve Gidilecek Yerler

Adını durgun denizinden alan, Türkiye‘nin gözbebeği Ölüdeniz, Muğla Fethiye’de yer alan bir doğa harikasıdır. Cennet koyları, lagünleri, yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğasıyla kendine hayran bırakan Ölüdeniz, huzurlu bir tatil geçirmek ve dinlenmek isteyenler için kaçırılmayacak güzelliğe ve yapıya sahip. Bembeyaz bir kumsal, yerini yavaş yavaş denizin mavi tonlarına bırakıyor ve bu güzel bölgenin deniz kıyısında bir yosun dahi yetişmiyor.

Ölüdeniz’de Yapılacak Şeyler ve Gidilecek Yerler

Ölüdeniz Plajı: Ölüdeniz’in güzel coğrafyasında bir yanında yeşilliklerle dolu ağaçlık alan, diğer yanında masmavi deniz bulunan Ölüdeniz plajı, sıcak yaz günlerinde insanın adeta içini ferahlatan bir yapıya sahip. İster dalış gibi su sporlarıyla eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz, isterseniz de güneşlenip yalnızca denizde serinleyeceğiniz bu plajda, deniz seviyesinin bir anda derinleştiğini belirtmekte fayda var.

Kordon’da Gezinti: Belcekız Plajı boyunca uzanan ünlü Kordon kenarında, birbirinden güzel kafe ve restoranlara ek olarak yamaç paraşütü ya da tekne turu gibi eğlenceli aktivitelere katılım sağlayabileceğiniz merkezler ve stantlar da bulunuyor.

Ölüdeniz

Yamaç Paraşütü Yapmak: Ölüdeniz’in spor ve aktivite noktası diye tabir edilen Babadağ, yamaç paraşütlerinden ATV gezilerine, kamplardan doğa yürüyüşlerine kadar birçok etkinliğin yapıldığı nokta olarak bilinmektedir. Dünyanın en iyi yamaç paraşütü noktalarından birisi kabul edilen Babadağ’dan atlamayı seçenler, Ölüdeniz’i yukardan izleyebiliyor.

Kelebekler Vadisi: adını, bölgede yaz aylarında ortaya çıkan ve çok sayıda olan kelebeklerden alan Kelebekler Vadisi, sarp kayalıkların denizle buluştuğu güzel bir kumsala ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli renklere sahip kelebeklerin kayalıklarda tutunduğu bu vadi, asla unutmayacağınız bir görüntüye sahip oluyor. Kelebekler Vadisi’ne Ölüdeniz ve Fethiye’den kalkan günübirlik tur tekneleri ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Mavi Mağara: Tekne turu yapan gemilerle gidebileceğiniz Mavi Mağara’nın, masmavi suları ve muhteşem manzarası sizi adeta büyüleyecek. Tek girişi bulunan bu mağaraya yalnızca tekneden atlayıp, yüzerek ulaşılabilmekte.

Patara Plajı: Patara Antik Kenti’nin civarında bulunan Patara Plajı, çevrenin sıkça tercih edilen kumsal bölgesi olarak ünlenmiş durumda. Hem yerli halkın hem de turistlerin buluşma noktası olan Patara Plajı’nda serinledikten sonra Patara Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Ölüdeniz bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/fethiye/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.