Nazilli Gezilecek Yerler

Nazilli Gezilecek Yerler

Nazilli Gezilecek Yerler Neresi? Ege Bölgesi’nin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Nazilli, Aydın’ın en kalabalık nüfusa sahip 2. ilçesi olarak yer almaktadır. Aydın il merkezine 46 kilometre mesafede olan Nazilli, tarih kokan doğasıyla ünlü bir kent. Pek çok uygarlığın yaşam sürdüğü bu bölgede her uygarlıktan bir ize rastlamak mümkün. Bu yazımızda sizlere Nazilli’nin bazı turistik yerlerinden bahsedeceğiz.

Nysa Antik Kenti

Nazilli ilçesine oldukça yakın olan Nysa Antik Kenti, bu bölgede gezilecek yerlerden biri olarak yer alıyor. Doğayla iç içe bir bölgede yer alan Nysa Antik Kenti, ticaret yolu üzerinde yer almasıyla da biliniyor. Antik kentin girişinde yer alan 12.000 kişilik tiyatro salonu halkın sanata verdiği önemi de gözler önüne seriyor.

Arpaz Beyler Konağı

Nazilli’ye yakın en önemli tarihi eserlerden birisi olan Arpaz Beyler Konağı, adını Arpaz ailesinden almış bulunmaktadır. Konağın ilgi çekici bulunan özelliklerinden birisi de konağın yanına inşa edilmiş kaledir. Arpaz Kalesi olarak geçen bu yapı, zamanında zindan olarak görev yapmış bulunuyor. Buraya gelen turistler konağı ziyaret ederken aynı zamanda kaleyi de inceleyerek yeni yerler keşfedebilir.

Nazilli Etnografya Müzesi

Günümüzde restore edilmiş bir şekilde ziyaretçileri karşılayan bu yapıda bir zamanlar film dahi çekilmişti. Restore sonrasında tarihi bir yapı görünümüne kavuşan Nazilli Etnografya Müzesi, turistlerin de ilgisini çekiyor. Bu müze içerisinde Nazilli kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz pek çok tarihi eser bulunuyor.

Dokuzun Hamamı

Nazilli sınırları içerisinde yer alan Dokuzun Hamamı hakkında çok fazla bilgiye rastlanılmasa da bu hamam hakkında bilinen bazı bilgilere göre bu yapı Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen tek hamam olarak tarihe geçmiş durumda. Burası eski tarihi hamamları merak eden ziyaretçiler için güzel bir konum olarak.

Mastaura Antik Kenti

Nazilli gezilecek yerler arasında yer alan Nazilli’nin ilgi çeken bir diğer antik kenti ise Mastaura olarak karşımıza çıkıyor. Bozkurt köyünde yer alan antik kent, diğerlerine göre küçük olsa dahi görünümüyle pek çok turisti etkiliyor. Nazilli ilinde gezilebilecek yerler arasında yer alan Mastaura Antik Kenti’nde tarihi bir yolculuk yapmak mümkün.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.