Muğla’nın Milas İlçesinde Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin Ege bölgesindeki en çok turist ziyareti alan şehirlerden bir tanesi olan Muğla iline bağlı Milas ilçesi gezilecek harika ziyaret mekanlarına sahiptir.

Bu mekanlar arasında kale, göl, vadi, plaj ve Antik Kent gibi birçok turistik yer bulunuyor. Eğer bir Ege seyahati yapmaya karar verdiyseniz mutlaka ziyaret etmeniz gereken bazı mekanlar var.

Bu mekanları sizler için kısa notlar şeklinde toparladık. Yolunuz Muğla’ya özellikle de Milas ilçesine düşerse bu notlara mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Uyku Vadisi

Doğa ile iç içe harika bir mekan görmek ve yüzlerce fotoğraf çekmek istiyorsanız mutlaka Uyku Vadisi’ni ziyaret etmelisiniz.

Herakleia Antik Kenti

Roma döneminde M.Ö. 7.yüzyıldan kaldığı bilinen kalıntılar aynı dönemde kutsal kent olarak anılırdı. Eğer tarihi yerleri ziyaret etmeyi seviyorsanız listenizin ilk sıralarına mutlaka yazmanız gereken bir mekana gideceksiniz demektir.

Zeytinlikuyu Plajı

Milas ilçesinin merkezine yaklaşık 30 KM mesafede olan plaj, bölgedeki en güzel plajlardan bir tanesidir. Mis gibi bir deniz havası almak için Zeytinlikuyu Plajı’na gidebilirsiniz.

Milas

Boğaziçi Tuzla Gölü

Çok sayıda yosun ve balığı görebileceğiniz yerine göre mevsimi geldiğinde 2 binden fazla flamingoya da bir arada rastlayabileceğiniz Boğaziçi Tuzla Gölü’nü de seyahat defterinizdeki listenize ekleyin.

Milas Müzesi

Müze ziyaretlerini seviyorsanız Muğla’daki Milas Müzesi de ziyaret edeceğiniz yerlerden bir tanesidir. İlçenin Hayıtlı mahallesinde bulunan müze içerisinde çok sayıda tarihi eser parçayı bulundurur. İki katlı bir binada yer alan Milas Müzesi’nin bahçesi de yaz dönemlerinde açık hava sergisinin sunulduğu bir ortamdır.

Muğla Seyahati Ulaşım ve Konaklama

Muğla’nın Milas ilçesine gerçekleştireceğiniz bir seyahatte ön hazırlık olarak mutlaka ulaşım ve konaklama planlaması yapılmalıdır. Ulaşımın eğer varsa araçla yapılması ve ziyaret edilecek yerlerin bir sıralamaya oturtulması verimlilik açısından önemlidir.

Ayrıca konaklama konusu da bir hayli önemlidir. Eğer Ege bölgesinde konaklayacağınız sabit bir yeriniz yoksa bu durumda başka alternatif arayışlara girebilirsiniz. Uygun fiyatlarla ailece konaklayabileceğiniz çok sayıda konaklama yeri bulunuyor. Bu yerleri öğrenmek için kısa bir araştırma yapmanız yeterlidir. Yapacağınız araştırmanın sonucunda rahat bir şekilde istirahat etmenin avantajıyla seyahatiniz daha verimli geçecektir.

Muğla bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.