Muğla Kentinde Gezilebilecek Yerler

Muğla dahil Türkiye’nin dört bir tarafı için cennet derler. Ülkenin daha önce gitmediğimiz hangi köşesine gitsek bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlıyoruz. Türkiye’nin batısındaki Ege bölgesinde bulunan Muğla ili de cennet dediğimiz yerlerden bir tanesidir.

Muğla Gezilecek Yerler

Gerek doğa yapısı gerek tarihi dokusu hatta müzeleri ile Muğla halen çok sayıda yerli ve yabancı turistin bir durağı olmuştur.

Eğer bir şekilde yolunuz Ege bölgesine düştüyse ve bir Muğla ziyareti yapmak istiyorsanız da mutlaka gitmeniz gereken bazı yerler tavsiye edeceğiz.

Knidos Antik Kenti

Muğla’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesi Knidos Antik Kenti’dir. Tarihte mimari ve bilim alanlarındaki gelişmişliğiyle dillere destan olan bu antik kentin içerisinde ayrıca Afrodit Tapınağı bulunuyor.

Ölüdeniz

2006 yılında dünyadaki en güzel kumsal unvanını alan Ölüdeniz dalgasız ve sakin bir yapıya sahiptir. Muğla’ya bağlı Fethiye ilçesindeki Ölüdeniz Muğla’da ziyaret edilecek yerler listesinde mutlaka olmalıdır.

Muğla

Sedir (Kleopatra) Adası

Sedir ya da nam-ı diğer Kleopatra Adası, Muğla’nın turistik yerlerinden sadece bir tanesidir. Urla ilçesinde bulunan ada temiz ve güzel bir deniz havasına sahiptir. Çevresinde bulunan üçlü ada grubunun en büyüğüdür. Eğer Muğla ziyaretiniz esnasında vaktiniz varsa mutlaka Sedir Adası’na uğramalısınız.

Saklıkent Kanyonu

Muğla ziyaret defterinize önceden yazmanız gereken adreslerden bir tanesi de Saklıkent Kanyonu’dur. Bu kanyonda harika bir şekilde vakit geçirecek ve doğanın temiz, berrak dokusuyla baş başa kalacaksınız.

Kanyona giriş şiddetli bir şekilde akan su ile dolu durumdadır. Bu yüzden kanyon girişinde köprüden geçilmelidir.

İztuzu Plajı

İztuzu Plajı da Muğla’nın en çok bilinen turistik yerlerinden bir tanesidir. Plajın temel özelliği deniz suyu ile tatlı su arasında bulunuyor olmasıdır. Dünya genelinde çok az rastlanan bu durum haliyle oldukça dikkat çekiyor.

Ayrıca caretta caretta kaplumbağalarının da plajın çevresinde yaşıyor olması nedeniyle belirli dönemlerde yumurtalarını plaja bırakmalarına neden oluyor. Bu sebeple İztuzu Plajı’nın bir diğer adı ise Kaplumbağa Plajı’dır.

Bodrum Kalesi

Tarihi dokusuyla da turistlerin oldukça sık geldiği bir bölge olan Muğla’daki Bodrum Kalesi de tarihi dokuyu yakından hissetmenizi sağlayacak olan adreslerden bir tanesidir.

Güncel olarak Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan kalenin yapımına 1406 yılında başlanmıştır. Ziyaret edilmesi gereken noktalar arasında mutlaka not edilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Muğla bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.