Muğla’da Dalış Yapılacak En İyi 4 Yer

Muğla’da Dalış Yapılacak En İyi 4 Yer Neresi?

Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olduğu düşünülürse dalış gibi muhteşem bir aktiviteye verilen değerin çok düşük olduğu söylenebilir. On binlerce deniz canlısını görme imkânı sunan dalışlar unutulmaz tecrübeler yaşatabiliyor. Harika denizi ile tüm dünyaya nam salmış olan Muğla dalış için tercih edilebilecek en iyi adreslerden bir tanesi.

Afkule

Fethiye’nin en güzel dalış noktasını sorsanız herkes size Afkule cevabını verecektir. Dalgıç olarak uzmanlaşmış kişilerin ilgisini çok fazla çeken bir mağaraya sahip. Mağaranın 27 metre dibine inme imkânınız bulunuyor. Burada ilk defa göreceğiniz çok sayıda balık ve mercan türü var. Gözlerinizin bayram etmesine hazır olun.

Barakuda Resifi

Eskiden Dalyan Resifi olarak isimlendirilen ancak sonrasında çok fazla barakuda bulunması sebebiyle Barakuda Resifi adını alan bölge dalış için kusursuz alanlardan bir tanesi. Bu bölgede dalışlar 14 metreden itibaren başlayıp 42 metrelik kısımlara doğru ilerliyor. Ortalama derinliğin 35 metre olduğu bölge dalış yapacak kişilere su altı şöleni sunuyor.

Muğla’da Dalış Yapılacak En İyi 4 Yer

Büyük Resif

Muğla’nın en iyi dalış bölgelerinden bir diğeri ise Bodrum’da yer alan Büyük Resif. Bu bölgenin en önemli özelliği Ege Denizi’ne ait tüm canlıların tek bir dalış ile görülebiliyor olması. Kızıldeniz’den göç eden balık sürüleri de bu bölgeden geçtiğinden şanslıysanız bu sürülere de denk gelebiliyorsunuz. Bu da hayatınız boyunca unutmayacağınız bir tecrübe anlamına geliyor.

Kargı Adası

Kargı Adası Bodrum Akyarlar mevkiinin güney kısmında yer almaktadır. Kargı Adası son derece ıssız bir ada. Ancak su altı yaşamı incelendiğinde ıssız yapısından bahsetmek mümkün değil. Yüzlerce farklı canlıyı bir arada görme şansını elde edebilirsiniz. Oldukça akıntılı bir yapıda olması dalış aktivitesinin diğer bölgelere göre farklı olmasını sağlıyor.

Muğla’da Dalış Yapılırken Nerede Kalınır?

Dalış için Muğla’ya gittiğinizde zamanınızın büyük bir kısmını bu aktiviteye ayırmanız gerekiyor. Konaklamak için otelleri tercih ederseniz verdiğiniz paranın çok büyük bir kısmı boşa gitmiş olacaktır. Birçok profesyonel dalgıç gibi siz de https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ adresinden villa kiralamayı tercih edebilirsiniz. Bu aktiviteler için kuşkusuz en doğru seçenek olacaktır.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.