Milas Gezilecek Yerler

Milas Gezilecek Yerler

Milas Gezilecek Yerler

Muğla’nın bir ilçesi olan Milas, gezilecek yerler bakımından pek çok yere sahiptir. Tarihi yerleri ve yapılarıyla ünlü bu bölge turistlerin gezmesi için ideal birçok yer içeriyor. Muğla’ya bağlı 13 ilçeden biri olan Milas’ın nüfusu yaklaşık 140.000 olarak karşımıza çıkıyor. Tatil boyunca aktif nüfusu artan bölge ziyaretçilerin uğrak noktasına dönüşmüş durumda. Bu zamana kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu ilçede gezilecek çeşitli yerler bulunuyor.

Yediler Manastırı

Milas’ta görülmesi gereken eski yapılardan birisi olan Yediler Manastırı, milattan sonra 7. yüzyılda inşa edildi. Tarihi yapının içerisinde çeşitli çizimler de yer alıyor. Yüksek bir konumda yer almasıyla ziyaretçilerin ilgisini de çeken bu yapı, dayanıklılığı ve ihtişamlı görünümü ile yeni turistleri de bekliyor.

Milas Müzesi

Şehrin sınırları içerisinde arkeolojik kazı sonucunda toplanan kalıntıların müzeye yerleştirilmesi ile meydana gelen bu müze, 1987 yılından beri halka hizmet ediyor. Çeşitli tarihi yapıların keşfedilebileceği bu müzede açık ve kapalı ortamda birçok tarihi nesne yer alıyor. Yerli ve yabancı her türlü turist bu noktayı ziyaret ederek tarihe tanıklık edebilir.

Turhan Selçuk Karikatürlü Ev

Türk mizahının önemli isimlerinden olan Milas doğumlu Turhan Selçuk’un 2010 yılında hayatını kaybetmesi sonucu evinin müzeye dönüştürülmesi ile ortaya çıkmış çalışma. Ziyaretçiler bu eve gelerek karikatür sanatçısına ait çeşitli eşyaları inceleyebilir, yaptığı karikatürleri görebilirsin.

Şeytan Yalısı

Her ne kadar içinde şeytan adı geçse de adeta cennetten bir köşe gibi insanları etkisi altına alıyor. İncecik kumları, tertemiz havası ve güzel doğasıyla turistlerin ilgisini çeken bu yerde, ağaçların çevrede olduğu bir bölgede plaja girme keyfi yapabileceksiniz.

Bafa Gölü Milli Parkı

Güzel manzarası ile insanların ilgisini çeken Bafa Gölü Milli Parkı, yerli ve yabancı her türlü turistin ilgisini çekiyor. Ortalıkta gezen kuşlar ile birlikte vahşi hayvanların ortasında güzel bir gezintiye çıkmak kim istemez ki? Ziyaretçiler milli park haline getirilmiş bu göle istedikleri zaman gidebilir, harika doğası ile çevreyi keşfedebilir.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.