Marmaris’e Gidip Yapmadan Geçilmeyecek Şeyler

Marmaris Gezilecek Yerler

Marmaris ülkemizin en güzel ilçelerinden biridir. Hatta herkesin hayatında bir kere gitmesi gerekir. Burada yapılabilecek birçok aktivite mevcut hatta bir güne sığdırılmayacak kadar çok şey mevcut. Bu yüzden gelmişken en az bir hafta kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Marmaris’te Kahvaltı

Öncelikle gelmişken Marmaris’in o güzel güneşinde sabah kahvaltınızı yapın. Kahvaltı için birçok mekân mevcut. Ege Villa tarafından kiralanan villalarımızda da kahvaltınızı yapabilirsiniz. Milli parklarda piknik organizasyonunuzu da yapabilirsiniz. İlk olarak ünlü Marmaris koylarını gezebilirsiniz. Marmaris ilçesinde 36 adet koy bulunmaktadır. Bu koyların bazısında yerleşik hayat vardır bazısında ise doğa hakimiyetini kurmuştur. Bu koyların tamamı cennet gibi yerlerdir. Gittiğinizde tamamen büyüleneceksiniz. Tamamen doğaya doyduktan sonra Marmaris kapalı çarşıya uğramayı atlamayın.

Marmaris’te Tarihi Mekan

Tarihi bir mekân olan kapalı çarşıda her şey mevcuttur. Bir başka yapmanız gereken şey ise antik kentleri gezmektir. Yüzyıllar öncesine dayanan bir tarihi mekanlardır. Yorulunca soluklanacağınız bir mekân ise hafsa sultan kervansarayıdır. Kanuni sultan Süleyman zamanında annesi için yapılan bir kervansaraydır. Marmaris de gitmeniz gereken bir başka yer de saklı mağaralarıdır. Fosforlu mağara ve nimera mağarası Marmaris’in en ünlü mağaralarıdır. Bu mağaralar cennet adasındadır. Bir başka doğa harikası da şelalesidir. Turgut şelalesi orada tek şelaledir. Turgut köyünde yer alır. 7 metrelik bir şelaledir. Doğa aşığı iseniz size önerilecek bir başka yer ise tabiat parkıdır.

Marmaris’e Gidip Yapmadan Geçilmeyecek Şeyler Nelerdir

Marmaris De Gitmeniz Gereken En Güzel Köyler

Marmaris egenin en güzel ilçelerindendir. Burada kiralayacağınız villalar sizi rahat ettirecektir. Marmaris de bulunan en güzel köyler ise kesinlikle görmeniz gereken yerler. Hem doğasına hem havasına hayran kalacaksınız. Mutlaka görülmesi gereken köyler şunlardır; bayır köy, Turgut köy (bu köy Turgut şelalesinin olduğu köydür), çamlı köyü, taşlıca köyü ve dahası görülmesi gereken güzelliklerle dolu köylerdir.

Bu köylerin birçoğu deniz kıyısındadır. Bu yüzden bu köylerde rahatlıkla denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Bu köylerin en büyük avantajı köy halkıyla iletişime geçebilirsiniz. Köy meydanlarında kurulan pazarlardan organik yapılmış, üretilmiş taze ürünlerden elde edebilirsiniz. Villa kiralayarak bunlar gibi birçok aktivite yapabilirsiniz.

Marmaris bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanları için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/marmaris/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.