Manisa Gezilecek Yerler

Manisa Gezilecek Yerler

Manisa Gezilecek Yerler

Şehzadeler şehri olarak anılan Manisa, Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan bir şehridir. Bu zamana kadar pek çok tarihsel olaylara tanıklık etmiş bu bölge, tarihsel yapısını koruyarak halen o anları ziyaretçilerine yaşatabilmektedir. Ülkemizin turizmi açısından oldukça önemli bir bölge olan Manisa’da bu zamana kadar Hitit, Makedon, Roma, Frig ve Bizans gibi pek çok medeniyet burada gelişti. Yaklaşık 3 gün içerisinde gezilebilen bu şehirde görülebilecek çok şey bulunuyor.

Muradiye Camii ve Külliyesi

1583 ile 1592 yılları arasında Osmanlı döneminde III. Murat için inşa edilen camide medrese, imarethane, mağaza gibi pek çok alan bulunuyor. Oldukça büyük ve tarihi bir görünüme sahip caminin kuzey noktasında çift minare yer alıyor. Oldukça güzel süslemelere sahip caminin dışı olduğu kadar içi de insanları harika görüntüsüyle hayrete düşürüyor. Osmanlı zamanındaki mimariye sadık kalınarak yapılmış bu yapı ziyaretçilerini bekliyor.

Manisa Kalesi

Manisa’da gezilip görülmesi gereken yerlerden birisi olan Manisa Kalesi, Sipil Dağı’nın kuzeyinde yer alıyor. İlginç yapısı ile insanları büyüleyen kale dış ve iç mekan olarak ikiye ayrılıyor. Kalenin kim tarafından yapılmadığı bilinmiyor. 17. yüzyılda meydana gelen deprem ile birlikte kalenin bir kısmının yıkıldığı düşünülüyor.

Manisa Müzesi

Birçok tarihe ev sahipliği yapan bu müze, çeşitli kalıntıları barındırıyor. 29 Ekim 1937 yılında açılan müze, bu zamana kadar ev sahipliği yaptığı pek çok medeniyetin izlerini de taşımaktadır. Müze içerisinde çeşitli eserlerin sergilendiği bölüm, teçhizatlar, giysiler, zırhlar, sanat eserleri ve daha fazlası yer alıyor. Yerli ve yabancı her türlü turistin gezmesi gereken yerlerden birisi olarak yer alıyor.

Kurşunlu Kaplıcaları

Kaplıcalar, yılın her mevsimi sıcak olması ile bilinen ve pek çok derde deva olmasıyla popülerleşen sıcak sulardır. Yemyeşil bir doğanın arasında yer alan kaplıcalar, şelalenin olduğu bir bölgede yer alıyor. İnsanlar bir taraftan şelalenin güzel görüntüsünü izlerken bir taraftan kaplıcalara girerek güzel bir gün geçirebilir. Yaz kış sıcak olarak yer alan kaplıcaya ziyaretçiler istedikleri zaman uğrayabilir.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.