Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası gezilecek yerler neresi? Dört tarafı denizlerle çevrili olan ve turizm sektöründe önemli bir yeri olan Kuşadası, plajları, sahilleri, denizi ve tatil aktiviteleri ile ülkenin göz bebeklerinden birisi haline gelmiştir. Kuşadası içerisinde yer alan özellikle sahiller hem temiz, hem de taşsız olması sayesinde mavi bayrak ödülü alarak tescillenmeye layık görülmüştür. Ülkenin turizm açısından yüksek oranda kalkınmasını sağlayan Kuşadası, yabancı turistlerinde gözdesi olarak, sürekli ziyarete sebep olmayı başarmıştır. Kuşadası ilçesi özellikle denizinin maviliği ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Tatilciler buranın denizine ve sahiline yoğun istek göstererek neredeyse her sene düzenli olarak ziyarete gelirler.

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası’nda oldukça popüler olan ve tatilcilerin gözde mekânlarından birisi olan Kadınlar Plajı adını Osmanlı Devleti zamanında sadece kadınların kullanması nedeniyle almıştır.  Kadınlar Plajı Milli Park sınırları içerisinde yer alır ve masmavi bir görüntüye sahiptir. Aynı zamanda hiç insan eli değmemiş olan Karasu Koyları ve İçmeler Koyları da ilçenin en çok ilgi gören yerlerinden birisidir. Kuşadası tam bir tatil yeri olarak tatilcilerine arzu ettikleri her hizmeti sunar. Tatil yaparken konaklama yapabileceğiniz oteller, apartlar, evler dahil olmak üzere birçok farklı yerinde mevcut eden club, bar, beach gibi eğlence mekanları, karnınızı rahatla doyurup sevdiğiniz insanlarla güzel vakit geçirebileceğiniz her türlü insana hitap eden cafe ve restaurantlar mevcuttur.

Kuşadası Sevgi Plajı

Sevgi Plajı ilçe de yer alan en ünlü plajlardan birisidir. Ayrıca Kuşadası’nın en uzun plajı olarak 12 kilometre uzunluğuna sahiptir. En gözde plajlardan birisi olan bu plajın bir tarafı Güzelçamlı Ulusal parkına tam tersi olan diğer tarafı ise Yavansu adı verilen mahalleye çıkar. Sadece deniz, kum, güneş üçlüsünü barındırmayan plaj da aynı zamanda koşu, bisiklet gezisi, yürüyüş, piknik gibi sosyal aktiviteler de yapabilirsiniz. En çok ilgi gören yönü ise sahip olduğu temiz suyu sayesinde yüzdüğünüz her an denizin içerisinde ki balıkların size eşlik etmesi eşsiz bir tecrübe imkânı sunmakta. Tam bir tatil bölgesi olan Sevgi Plajı denizi yazın ortalama olarak 20 ila 22 dereceye ulaşmakta.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.