Kiralık Villa

Geçici fakat lüks ve refah bir konaklama için vazgeçilmez bir konut tasarımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ve kiralık villalar bulunduğu şehre, bulunduğu şehrin semtine, villanın genişliği ve oda seviyesine göre birden fazla sebebe bağlı olarak artış veya da düşüş göstermektedir.

TATİL İÇİN KİRALIK VİLLA

Koşulsuz ki tatilinizi en iyi şekil de geçirmenin yanı da kiralık villa tutup orada konaklamak olacaktır. Hem ücret konusunda hem de rahatlığı ve konforu ile size beş yıldızlı otellerden daha iyi gelecektir.

TATİL İÇİN NEREDEN KİRALIK VİLLA TUTULMALIDIR?

Tatilinizi eğer villa kiralayıp geçirmek istiyorsanız şüphesiz ki bunun en iyi seçeneği ege bölgesinde bulunan tatil beldelerini seçmek olacaktır.

kiralık villa

EGE BÖLGESİ

•Ege Bölgesi, Türkiye de bulunmakta olan yedi coğrafya ve bölgelerden sadece bir tanesidir.

•Eğe bölgesi ismini kıyısın da bulunmakta olan Ege Denizi’nden almaktadır. 

•Ege bölgesi aslında Asıl Ege, Kıyı Ege ve İç Batı Anadolu yani İç Ege olmak üzere iki farklı bölüme ayrılmış olmaktadır

•Ege bölgesi,  Kuzeyde Marmara, doğuda İç Anadolu, güneyde Akdeniz bölgeleriyle ve batıda Ege Denizi’yle çevrilmiş olup oldukça zengin bir kıyı bölgesi olma özelliğine sahiptir.

•Ege bölgesi Türkiye’nin en uzun kıyı şeridi özelliğine sahip olan bölgemizdir. Tarihi mekanlar açısından oldukça da zengin olmakta olup birden fazla tarihi mekanlara ev sahipliği yapmış olmaktadır. Mesela; Efes Antik Kenti gibi daha birçok tarihi mekanlar bulunmaktadır.

• Ege Bölgesi iklim özelliği olarak Akdeniz İklimi özelliği taşımakta olmaktadır.

•Nüfus bakımından zengin ve ön planda olan ege bölgesi illeri; İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak şehirleri yer almakta ve karşımıza çıkmış olmaktadır.

Akyaka (Muğla)

•Muğla’nın Akyaka’sı şahane doğası ile gözlerimizi tüm benliği ile büyülemektedir. 

•Kamp yapmayı ve doğa yürüyüşlerini sevenler için birden fazla güzel seçenekler sunmakta olan Akyaka tüm bunların yanı sıra da temiz plajları ve sahilleri ve bundan ziyade olarak da orman kampları ile ülkemizdeki yerli turistlerin ve dışarıdan gelen birçok turisti kendine aşık edip, çok geniş bir kitleye ev sahipliği yapmış olmaktadır.

•Akyaka’ya gelen birçok turist Gökova Körfezi içerisinde bulunmakta olan buz gibi soğuk suları ile bir hayli ünlü Azmak Çayı ve yahut da Akyaka Halk Plajı, Çınar Plajı ve Akbük Plajları’a giderek yüzmenin tadını alıp tatilin keyfini son derece de en iyi şekil de çıkarmış olacaktır.

•Ayrıca bunların yanı sıra yine Akçapınar Köyü Plajı’nda uçurtma sörfü yani diğer adı ile kite surf eğitimi de verilmiş olmaktadır. Bu uçurtma yani kite surf eğitimi alarak yeni hobiler keşfedip macera dolu bir deneyim yaşamak ve bunun yanı sıra da tatilinizi eşsiz bir hatıra haline getirmeniz de oldukça mümkün ve kolay olacaktır.

•Eğer uçurtma sörfü yani kite surf sizin için oldukça basit bir macera gibi geliyorsa adrenalinin dozunu biraz daha yükseltmek oldukça mümkündür. Eğer adrenalin ve macera istiyorsanız, Sakartepe Dağında yamaç paraşütü de yapılmak olup siz de yamaç paraşütü deneyimi yapabilirsiniz.

 Ayvalık (Balıkesir)

•Ayvalık Ege’nin huzur yuvası olarak da anılan ve insana huzur veren, insanın içini huzurla kaplayan bir yer olarak da tanımlamamız son derece gayet düzgün bir betimleme şekli olacaktır.

•Ayvalık da eski Rum evlerinin bulunduğunu ve tarihi dokusu ile Ayvalık’a renk kattığı cıvıl cıvıl eşsiz sokakları ile insanlar da ve dışardan gelmiş olan birçok turist de hayranlık duygusu uyandırarak herkesin beğenisini kazanıp tam not almayı başarıyor.

•Ayvalık halkının güler yüzlü, sıcak ve bir o kadar da samimi insanları ve her köşe başında ayağınıza dolanan şirin kedi dostları ve bunların yanı sıra da meşhur rakı balıkla bilinen ve adından söz ettiren Ayvalık yaz aylarının vazgeçilmez seyahat ve tatil bölgelerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır.

•Ayvalık’ta; Cunda Adası ve Şeytan Sofrası ve bunların yanı sıra Sarımsaklı Plajı ve de yeni açılmaya başlayan sanat atölyeleri, hobi merkezleri, farklı farklı galeriler ve butik oteller ile büyük bir değişim içerisine giren ve dönüşüm yaşayan Küçükköy de görülmeye değer bir diğer eşsiz yerlerden sadece biridir.

Ölüdeniz (Muğla)

•Muğla’nın en çok popüler ve de en çok turizm yerleri içerisinde bulunan Ölüdeniz, durgun suları, eşsiz doğası ve de oldukça etkileyici bir görünümü, manzarası ile büyüleyici bir özelliğe sahiptir.

•Ölüdeniz de yeşilin her tonunu, her rengini görmeniz mümkündür. Bu doğa harikasını gözler önüne seren, herkesi büyüleyen ve de bir doğa harikası haline gelen Ölüdeniz’ de, en çok ilgi gören etkinliklerden ve de en çok ilgi gören etkinlik yamaç paraşütü olmaktadır. Yamaç paraşütünü Babadağ zirvesinde yapmanız mümkündür.

•Babadağ zirvesinden yapılan bu yamaç paraşütü ortalama olarak kırk beş dakika sürmekte olup yapılmaktadır. Bu oldukça zor, ürkütücü ve çılgınca gelen maceraya cesaret edemeyenler ve yahut da maceraya kalbi dayanmayanlar ise Ölüdeniz Tabiat Parkı’ndaki sakin sular da zamanını geçirip denizin ve güneşin tadını çıkarabilir.

• Ayrıca Belcekız Plajı’ndan hareket etmekte olan tekne turlarına katılıp gezebilir ve denize açılabilirsiniz. Ve yahut da beş yüz kilometrelik bir yürüyüş mesafesin de güzergahı olan Tarihi Likya Yolu’nda kısa bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ve bu yürüyüş sayesinde hem denizin hem de tarihin buram buram eşsiz doğa kokusu ile tadını çok güzel bir aktivite eşliğinde çıkartabilirsiniz.

 Çeşme (İzmir)

•Çeşme de; Ilıca, Ildırı, Paşalimanı, Dalyan ve Çiftlikköy gibi birbirinden ender ve güzel tatil yerleri ve beldeleri yer almaktadır. 

•Eşsiz güzelliklere sahip olan, ev sahipliği yapan ve doğa güzellikleri ile dünya da eşi bulunmayan bir yer niteliğine sahip olmak ile birlikte farklı farklı ülkelerden birçok turiste ev sahipliği yapmakta oluyor.

•Doğa güzelliklerinin yanı sıra gece eğlence mekanları ve çeşme kalesi ile ve de rengarenk sokakları ve bunun yanı sıra da sakızlı dondurması da oldukça meşhur ve ünlü olmaktadır. Bir gün yolunuz eğer düşerse mutlaka denemelisiniz.

Alaçatı (İzmir)

•Alaçatı toplam olarak İzmir’e yaklaşık sadece kırk beş dakika uzaklıkta bir mesafe de bulunmaktadır.

•Alaçatı’nın taş evleri ilk dikkat çeken unsur olsa da aslında birbirinden güzel festivalleri ve bunun yanı sıra da sörf sporuna elverişli doğası ile oldukça ilgi görmekte olup çok sayı da turist almakta oluyor.

•Alaçatı’ ya baktığımız zaman Arnavut kaldırımları ile donanmış dar sokaklarını süsleyen ve sokakların vazgeçilmezi haline gelmiş olan begonviller ve yasemin çiçekleri ile adeta bir insanın üzerinde rüya tesiri bırakmakta olup gelen turist ve ziyaretçileri ile de bu büyüye kapılmadan edemiyor.  Alaçatı her gelen tarafından büyük bir beğeni topluyor.

•Alaçatı, Osmanlı dönemleri zamanında Rum ve Türklerin bir arada kardeşçe yaşadığı bir yer olmaktaymış. Bu nedenle de aslında baktığımız zaman görmekte oluyoruz ki mimarisinde o dönemlere ait birden fazla izler barındırmakta oluyor.

•Alaçatı günümüz de ise konsept kafeleri bunun yanı sıra butik otelleri ve tasarım atölyeleri ile de rengarenk bir görünüme sahip olan ve çok etkileyici turizm noktası haline dönüşmüş olmakla beraber düğün çekimlerinin de favori adreslerinden olup birçok düğüne ev sahipliği yapmakta oluyor.

Kiralık Villa

Ege Kiralık Villa ilanlarına bakara Muğla bölgesinde size en uygun kiralık villa ve kiralık evi bulabilirsiniz. Ayrıca bizi instagram üzerinden takip edebilirsiniz : @egevilla.tr