Kaşa Gidince Yapılacak Şeyler

Kaşa Gidince Yapılacak Şeyler

Kaşa Gidince Yapılacak Şeyler

Kaşa Gidince Yapılacak Şeyler.. Kaş ülkemizin en sevilen ve en çok gidilmesi tercih edilen ilçelerdendir. Yaz aylarının vazgeçilmez yerlerinden olan kaş, aktivite bakımından çok zengindir. Gittiğiniz zaman uzun uzun kalmanızı öneririz. İlk olarak kaş da yapabileceğiniz şey o mükemmel plajlara gitmektir. Mavinin en güzel tonunu kaş plajlarında görürsünüz. En ünlü plajı Kaputaş plajıdır.

Her yer de olduğu gibi buranın da antik kenti ünlü tek bir farkla bu batık simena antik kentte kano yapabiliyorsunuz. Büyük bir deprem sonucunda simena antik kenti sulara gömülmüştür. Kaş da yapabileceğiniz bir başka aktivite de denizin derinliklerine dalmak. Kaşın toprağı kadar denizi de oldukça kıymetli. Berrak ve temiz suları sayesinde birçok balığı görme ihtimaliniz yüksek. Hatta deniz kaplumbağaları da size eşlik edecektir. Üstelik suları sıcak olduğu için tropik balıklar da görmeniz olasıdır. Eski zamanlarda batan tanklar ve gemiler de kaş denizlerinde mevcut.

Kaşa gidip de uğramanız gereken bir başka yer de Kaleköy. Kaleköy yalnızca ulaşımı denizden sağlanabilen ufak ve güzel bir köy. Eşsiz manzarası ile köye adını veren kaleye çıkmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Likya ve Bizans kalıntılarını gözleyebileceğiniz çok güzel bir köydür. Aynı zamanda kaş da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı oldukça çok coşkuyla kutlanır.

Kaş Da Yapılan Eşsiz Kahvaltılar

Kahvatı çok eskilerden beri biz türkler için çok önemlidir. Ama son zamanlarda hayatın hareketliliğinden ötürü biraz arka plana attık. İşte bu yüzden tatillerde en çok dikkat etmemiz gereken öğün olmalıdır. Şehrin gürültüsünden uzak harika bir kahvaltı kaş da sizi bekliyor. Zengin ve doğal kahvaltılarıyla size şölen hazırlıyor. Açık havada iştahınız daha çok açılacak ve mükemmel kahvaltılar yapacaksınız. Kaşta bir başka yemeniz gereken şey ise genelde kimsenin bilmediği oğlaktır.

Kuzine içerisinde pişmiş oğlak oldukça lezzetlidir. Kaş gecelerinin olmazsa olmazı ise jazz müziktir. Kaşa gidip de jazz müzik dinlemeden dönmeyin. Eğlenmek için adresini ise kaşın eşsiz barları. En güzel DJ performansları ile çok eğleneceksiniz. Birçok turistin gelip gitmeden dönmem dediği yerlerdendir.

Kaş bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/kas/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.