Kaş Gezilecek Yerler 2021

kaş

Kaş

Antalya ilinin  en batısında yer almakta olan turistik bir ilçedir. Türkiyenin en iyi ve en çok tercih edilmekte olan 5 tatil mekânından birisidir.

Kaputaş Plajı

Antalya ilinin  Kalkan ve Kaş ilçeleri arasında yer alan bir kanyon azı plajıdır. Sahil yolu üzerinde bulunan Kaputaş plajı yer altından akan suların denizle birleştiği noktada yer almakta ve kaş tatil  gezisi yapan yerli ve yabancı turistlerin  tercih etmiş olduğu doğa harikası olarak bilinen bir plajdır. Denizi turkuaz renktedir. Plaj, tablo görüntüsü izlenimi yaratmaktadır. Yılın  12 ayında da  ziyaretçi çekmektedir. Kaputaş plajına  ulaşabilmek için toplamda, 186 tane basamaktan oluşan merdivenle plaja inilmektedir. Yurt dışında en çok tanıtılan bir plajdır. Düzenli minübüs seferleri Kaputaş plajına yapılmaktadır.

Patara Plajı

2020 yılı itibariyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Patara Yılı ilan edilmiştir. Patara plajı ve Patara Antik kenti toplamda, 1 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Patara Antik kenti kaş tatil  tarihi bir öneme  sahiptir. Patara plajı, Kaş ilçesine, 43 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Dünyanın en uzun plajı ve  sahil şerididir. 12 kilometre uzunlukta ve 1500 metre genişliktedir. Plajı ince kumdan oluşmaktadır. Özellikle neslinin yok olma tehlikesi var olan, Caretta Caretta  kaplumbağaların yumurtlama yaptığı plajda, kaplumbağalar yumurtlama yaptığı dönemlerde Patara plajına girmek yasaklanmaktadır. Doğal sit alanıdır. Denizi dalgalıdır. Kaş ilçesinde yer alan otogar’ dan servis ve minübüsler düzenli şekilde plaja gelecek ziyaretcileri taşımaktadır. Eski Türk filmlerinde bulunan bir çok sahne Patara plajında çekilmiştir.

Limanağzı Koyu

Antalya ili Kaş ilçesi merkezinden, her 30 dakikada bir kalkan ve 15-20 dakika arasında küçük teknelerle  ulaşımı vardır. Denizle içi içe bir koydur. Hem kalabalık hem de trafik olmadan kaş tatil daha çok sakinliği  seven insanlar için güzel bir koydur. Kaş ilçesine bahar aylarında  gelerek  bir Likya yolu yürüyüşü  yapmak  isteyenler için patika bir yolu bulunmaktadır.

Akçagerme Plajı

Kalkan ve Kaş ilçesi yolu üzerinde yer almaktadır. Kaş ilçesine toplam, 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Akçagerme plajı çakıl taşlarından oluşmaktadır. Sığ deniz olduğundan dolayı çocuklu olan ailelerin en çok tercih etmiş olduğu plajdır. 2010 senesinden itibaren  her yıl  deniz temizliği açısından mavi bayrak almaktadır. Kaş ilçesinde yer alan Turizm okullarının bir çoğu Akçagerme plajında  bulunan tesislerde okul stajlarını gerçekleştirmektedir.

Büyük Çakıl Koyu

Kaş ilçesi merkezinden  denize  girilebilen en yakın koydur. Toplamda merkeze 1,3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Gün içerisinde, her saat başı düzenli minübüs seferleri düzenlenmektedir. Dağlardan akan  kaynak suyu denize karışmaktadır. Ayrıca turist olarak gelen ziyaretçilerin  gün batımını izleyebilme imkânı bulunmaktadır.

Küçük Çakıl Koyu

Küçük Çakıl Koyu 10 metre uzunluğundadır. Ücretsiz girişi bulunmaktadır. Kaş ilçesi merkezinden  düz ayakla denize  girilebilmektedir. Kaynak suyu ve deniz ile karıştığı koydur. 

Olympos- Acısu Plajı

Araba yolundan  merdivenle inilen  dar çakıl ve taşlı kumsallı bir plajdır. Geniş bir alana yayılmış olan sezlong ve  şemsiyeler  çoktur. Olympos- Acısu plajında ziyaretçilerin yemek yiyebileceği bir çok restorantlar yer almaktadır. Şehir içi minübüsler,  her 30 dakikada bir plaja düzenli bir şekilde ulaşım gerçekleştirmektedir. Taksi ile de plaja gidilebilmektedir.

Hidayet Koyu

Çukurbağ yarımadasında yer almaktadır. Kaş merkezine 2,5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kaş ilçesinin en çok tercih edilen koyudur. Hidayet koyu; taş, çakıllardan oluşmaktadır. Güneşlenmek isteyenler için, ahşap platform üzerine kurulan sezlonglar yer almaktadır

Kaş bölgesinde kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/kas/
Kaş hakkında daha fazla bilgi: https://www.yerelnet.org.tr/il/antalya/kas/