Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan, Kaş ilçesine bağlı olan oldukça küçük fakat tatilciler tarafından büyük ilgi gören oldukça güzel bir kasabadır. Denizinin ve plajlarının muazzam görüntüsü ve rengi, tarihi mekânları ve mimarisi ile ziyaret eden herkesi kendisine hayran bırakıyor. Mimarisinde ki özen özellikle de beyaz renge boyalı evleri, sokaklarının dar ve tertemiz olması, binaları süsleyen her pencere ve balkonda ki rengârenk çiçekleri ile muazzam bir görüntüye ev sahipliği yapıyor.

Küçük olmasının verdiği sakinlik ile de şehrin kalabalıklığından ve gürültüsünden rahatsız olan herkesin bir numaralı tercihi oluyor. Tarihi bir şehir olan Likya’ya çok yakın olan Kalkan, doğa ile iç içe olması ve tertemiz denizi, sokakları sayesinde birçok yabancı turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Özellikle İngiliz turistler tarafından yoğun ilgi gören Kalkan yaz aylarında birçok yerli ya da yabancı turisti ağırlamaktadır.

Kalkan’da herkes kendine en uygun tatil şeklini seçebilir ve buna göre tatiline yön verebilir. Her bütçeye uygun olan villalardan kendinize en uygun olanı kiralayarak kendi lüks tatilinizi kendi imkânlarınız dâhilinde yaratabilirsiniz. Kalkan temiz plajları, sahilinde yer alan balıkçı ya da birçok farklı rastaurantı ve plajlar da ya da sokaklar da yer alan küçük sevimli tezgâhları ile rüya gibi bir kasaba. Aynı zamanda gece mekânlarında club, bar gibi yerler de eğlenmek isteyenler için birçok farklı mekanı bulunan Kalkan’ın aileleri ağırlayabilecek, çocuklar için düşünülmüş farklı mekanları da bulunmaktadır.

Kalkan’da Neler Yapılır?

Kalkan temizliği ve plajları ile ünlü olduğu için yapılması gereken ilk şey kesinlikle Patara Plajı’nı gezmek olmalıdır. Patara Plajı, Patara Antik Kenti yakınında yer alan ve Kalkan’ın en güzel aynı zamanda da en büyük plajıdır. Türkiye’de yer alan kumsallar içerisinde en büyük olan Patara toplam da 18 km’dir. Bu kumsalı gezerken herhangi bir yerde Caretta Caretta kaplumbağalarına rastlayabilirsiniz. Ardından ise 17 km uzunluğa sahip olan Saklıkent Kanyonu’nu gezerek eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz. Kalkan’da yer alan küçük ama güzel pazarları gezerek yöresel havayı da tadabilirsiniz.

Kaş bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/kas/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.