İzmir’de Gezilecek Yerler

Türkiye’nin önemli tatil mekanlarından biri olan İzmir, günümüzde yaklaşık olarak 4.3 milyon nüfusa sahiptir. Ege’nin İncisi olarak da anılan İzmir’de çeşitli tarihi alanlar yer almaktadır. Tarihi alanlarla birlikte modern gezme alanlarına sahip İzmir, her yıl olduğu gibi çeşitli bölgelerden ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir. Bu yazımızda doğal güzelliklere sahip olan İzmir’in çeşitli turistik yerlerini sizler için derledik. İşte, İzmir’de gezilecek yerler;

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir’de Gezilecek Yerler

1.İzmir Saat Kulesi

İzmir Saat Kulesi, Osmanlı padişahı olarak tahta çıkanII. Abdülhamid’in 25. Yıl dönümünü kutlamak amacıyla inşa edilmiştir. 1901 yılında inşa edilen kule, İzmir Konak Meydanı’nda yer almaktadır. 25 metre uzunluğunda olmakla birlikte toplamda 4 katlı bir yapıdır. Estetik bir mimariye sahip olan saat kulesi, 1974 İzmir depreminde hasar almış ve restore edilmiştir. İşlevini halen devam ettiren saat kulesini İzmir Konak Meydanı, valilik binasının karşısında görebilirsiniz. Kule, İzmir’e yolu düşenlerin mutlaka görmesi gereken eserlerden bir tanesidir.

Tarihi Kemeraltı Çarsısı
İzmir’de gezilecek yerler denildiğinde akla gelen diğer bir yer ise Tarihi Kemeraltı Çarşısı’dır. Kemeraltı Çarsısı geçmiş zamanda ticaretin sağlandığı yer olarak bilinir. Ülkenin çeşitli yerlerinden getirilen ürünler Kemeraltı bölgesinden yurt dışına gönderilirdi. Bu sebeple ticaret açısından önemli olan bölge, günümüzde geçmişteki kadar etkin olmasa da ufak çapta etkinliğini sürdürmeye devam etmektedir. Çarşıda hemen hemen her ihtiyaca uygun ürünler yer almaktadır. İzmir’e gelmişken alışveriş yapmadan dönmem diyorsanız Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Kordon
Kordon, İzmirliler arasında en popüler gezi noktalarından bir tanesidir. Alsancak’ın kıyı şeridinde yer alan Kordon, özellikle gençler için en bilindik buluşma noktalarından bir tanesidir. Oldukça işlek olan bölgede çeşitli barlar, kafeler, lokantalar, balık lokantaları, mağazalar bulmanız mümkün. Sahil kenarında dinlenmek istiyorsanız İzmir’de mutlaka Kordon’a uğramalısınız. Burada masmavi deniz ve yemyeşil çimlerle bütün negatif enerjinizden kurtulabilirsiniz.

Alsancak Sevgi Yolu
Alsancak Sevgi Yolu, büyük palmiye ağaçlarının ve rengarenk ışıkların olduğu bir yürüyüş alanı diyebiliriz. Bu yürüyüş yolunda karşınıza çeşitli takı ve hediyelik eşya stantları çıkabilir. Üstelik İzmir’in herhangi bir bölgesinden araba ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.