İzmir’de Gezilebilecek Yerler

İzmir’de Gezilebilecek Yerler

Türkiye’de ziyaret edilecek yerler listesi adı altında ciltlerce kitap oluşturabilirsiniz. Tarihi dokusu ve doğa yapısıyla harika bir ülkede yaşıyoruz. Yabancı turistlerin olduğu kadar yerli turistlerin de son yıllarda ülkemizin saklı kalmış yerlerini gezmeye başlamasıyla seyahat kültürü daha da fazla gelişti.

Özellikle Ege bölgesine olan ziyaretlerde gidilebilecek çok sayıda yer bulunuyor. Eğer yolunuz İzmir’e düştüyse ve gidilebilecek turistik mekanları arıyorsanız sizler için bazı turistik yerleri kısaca yazarak anlatalım.

İzmir Saat Kulesi

Ege’nin incisi İzmir’e giden herkesin adeta bir ritüeli haline gelen yer İzmir Saat Kulesi’dir. 1901 yılında inşa edilen bu kule İzmir’de Konak Meydanı’nda yer alır. Saat kulesinin boyu 25 metredir. İzmir seyahatinizi tescillemek için saat kulesinin önünde mutlaka fotoğraf çektirin.

Kemeraltı Çarşısı

İzmir tarihi dokusunu yakından müşahede edebileceğiniz halen yoğun bir sirkülasyonun olduğu yerlerden bir tanesi de Kemeraltı Çarşısı’dır. Bu çarşı da İzmir ziyaret listenizin mutlaka ilk sıralarında olsun. Mezarlıkbaşı’ndan Konak Meydanı’na kadar uzanan çarşı çok sayıda ticari dükkana ev sahipliği yapıyor.

Şehir hatıralarını da satın alabileceğiniz dükkanlar hep çarşı içerisindedir.

İzmir

İzmir Kordon Boyu

İzmir denilince akla ilk gelen manzaraların başında gelen yer ise Kordon Boyu’dur. Deniz havası eşliğinde yürüyüş yapmak isteyen herkes için en doğru adres olan kordon boyunun ünü tüm dünyaya yayılmıştır. İzmir körfezinin temizlenmesinin ardından bölgenin aktifliği daha da arttı.

Eğer güzel bir deniz havası almak istiyorsanız mutlaka İzmir Kordon Boyu’nu ziyaret etmelisiniz.

Balçova Teleferik

İzmir’i yukarıdan görmek isteyenler için teleferik hizmeti de sunuluyor. Balçova’da bulunan bu tesise şehir merkezinden ulaşım 30 dakika sürüyor.

İzmir İlçeleri

Milli mücadele denilince akla gelen 9 Eylül zaferinin gururunun hissedildiği İzmir’de bulunan ilçelerinde her biri görülmeye değerdir. Urla’dan Çeşme’ye Seferihisar’a kadar bütün ilçelerin ayrı bir hikayesi ayrı bir dokusu bulunuyor.

Eğer seyahatinizi uzatabilme imkanınız varsa ve Ege bölgesini de seviyorsanız İzmir’de ziyaret edilmedik tek bir ilçe bile bırakmayın.

Bütün ilçelerdeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret edin. Bu dokusuyla sizi adeta kendine hayran bırakacak İzmir Ege’nin incisi unvanını fazlasıyla hak ediyor.

İzmir bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.