Fethiye’nin En Güzel 4 Plajı

Deniz dalgalarının yaydığı huzur verici seste kitabınızı okuma zamanınızın geldiğini düşünüyorsanız Fethiye sizin için en iyi tatil rotası olabilir. Yumuşacık kumsallarda yürüyüş yapıp masmavi denizde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kavurucu sıcakların olduğu dönemde serinlemek için daha iyi bir yol olduğunu söylemek oldukça zor. Bu sebeple de sizin için Fethiye’nin en iyi 4 plajını derledik.

Çalış Plajı

Fethiye merkeze yalnızca 7 km. mesafede olan Çalış Plajı gün batımının izlenebileceği en iyi adreslerden bir tanesi. Sahilinin taşlık olduğunu söylememiz gerekli. Deniz ayakkabısı alırsanız çok rahat bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Denizin kalitesi ve etrafındaki restoranlar ne kadar doğru bir karar verdiğinizi size kanıtlayacak.

Belceğiz Plajı

Belcekız olarak da isimlendirilen Belceğiz Plajı Fethiye merkezden 12 km. uzaklıkta bulunuyor. Fethiye’nin mavi bayraklı plajlarından bir tanesi. Denizin renginin turkuaz oluşu sizi baştan çıkarabilir. Ancak çabuk derinleşen ve biraz serin bir denizinin olduğunu size söylememiz gerekli. Plajda sörf, jet ski ya da yelken gibi aktiviteleri yapma imkanınızda olacak.

Fethiye’nin En Güzel 4 Plajı

Kumburnu Plajı

Ölüdeniz Tabiat Parkı içerisinde yer alkan Kumburnu Plajı bölgenin en iyi halk plajı konumunda. 15 yılı aşkın süredir mavi bayrağa sahip olması ne kadar önemli bir plaj olduğunu kanıtlıyor. Çok uzun süredir mavi bayrağa sahip olması popüler olması ve kalabalık olmasına sebep olabilir. Kumla karışık çakıllı bir plajı var ve plaj 50 metre boyunca uzanıyor.

Kelebekler Vadisi

İsmini bölgede 80 farklı kelebek çeşidine ev sahipliği yapmasından alan Kelebekler Vadisi deniz girmek için en iyi seçeneklerden bir tanesi. Ulaşımın biraz zor olduğunu söylememiz gerekli. Ancak aracınızla plajın dibine kadar gidebiliyorsunuz. Kendiniz Türkiye’nin en güzel alanlarından bir tanesine bırakabilirsiniz.

Fethiye’de Nerede Kalınmalı?

Fethiye’de otel kültürünün çok gelişiş olduğunu söylememiz çok mümkün değil. İnsanlar başarısız otellerde kalmak yerine muhteşem villalarda kalmayı tercih ediyorlar. https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sitesi üzerinden kiralanabilen villalar Fethiye tatil için en doğru seçenek olarak gösterilebilir. Fiyatların çok uygun seviyelerde olması ve konforun üst düzeyde oluşu insanların neden her sene villalara geldiğini kanıtlıyor.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.