Fethiye’de Yapılması Gerekenler Listesi

Fethiye’de Yapılması Gerekenler Listesi

Fethiye’de Yapılması Gerekenler Listesi

Fethiye doğal güzelliği, tarihi ve havasıyla adeta cennetten bir parçadır. Tatil için tercih edilebilecek en güzel adreslerden birisidir. Fethiye’yi ziyaret eden her kesim ve her yaştan insanın yapabileceği mutlaka eğlenceli bir aktivite vardır. İsteyen insanlar için sakin aktivitelere ek olarak maceraperestler için de birbirinden heyecanlı aktiviteler de yapılmaktadır.Fethiye, mutlaka herkesin görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Fethiye’ye gidip nerede kalacağını düşünenler için en güzel alternatif, kiralık villalardır. Tatillerini villada keyif yaparak geçirmek isteyenler daha uzun bir süre Fethiye’nin tadını çıkarmaktalar. Peki, gezmeyi sevenler için Fethiye’de neler yapılabilir?

Jeep ve Safari Turları

Jeep Safari, özellikle macera severlerin ilgisini çekecek türden bir aktivitedir. Kıvrımlı ve engebeli yollarda eğlenceli, heyecanlı bir serüven yaşamak isteyenler için vazgeçilmezdir. Saklıkent’te yürüyüş yapılabilir ve buna ek olarak rafting de yapmak oldukça zevklidir.

Ölüdeniz Tekne Turları

Ölüdeniz’i keşfetmek isteyenler özellikle tekne turlarını tercih etmelidir. Bu aktiviteye karar kılanlar, rahat ve eğlenceli bir tekne ile tüm gün Ölüdeniz’i gezme şansı elde edebilirler. Tekne turlarıyla,

  • Nicholas Adası’nda Hristiyan Tarihi Kalıntılarını görmek mümkündür.
  • Birçok plaj ve koy keşfedilebilir. Bu koylar: Deve Plajı, Soğuk Su Koyu, Mavi Mağara, Akvaryum koyudur.

Tekne turlarıile, güzelliğiyle tüm misafirleri büyüleyen bu eşsiz yerlerin keyfi sürülebilir.

At Safari Turları

Değişik türden aktivite yapmak isteyenler için atlarla safari turları bir diğer seçenektir. Bu turlar sabah, öğle ve akşam olmak üzere iki ya da üç saat süren turlardır. Dost canlısı, eğitimli ve oldukça uysal olan atlarla gezinmek oldukça keyiflidir.

At safari turlarının iki adet rotası bulunmaktadır. Bu rotalar;

  • İlki; çam ormanları içinden geçilerek Ölüdeniz sahiline giden rota,
  • İkicisi ise çam ormanları içinden geçilerek Karaköy’e gidilen rotadır.

Tüplü Dalış

Ölüdeniz’in temiz ve berrak sularında tüplü dalışla denizin derinliklerine inmek mümkündür. Tüplü dalışlar, uzman dalgıçlar eşliğinde yapılmaktadır. Dalış hocaları, profesyonel olup uluslararası konseptlerde lisanslara sahiptirler. Fethiye’de değişik dalış yerleri vardı. Bunlar; sualtı mağaraları, resifler ve adalardır.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.