Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Gezilecek Yerler Neresi? Fethiye, Muğla’nın bir ilçesi olarak karşımıza çıkıyor. Bodrum’dan sonra en büyük ikinci ilçe olan Fethiye, pek çok meşhur konumu ile biliniyor. Merkeze uzak olmayan bu ilçe, turizmi ile ünlü olmaktadır. Fethiye’de gezilebilecek bazı yerlerden bahsedersek Ölüdeniz, Fethiye Müzesi, Oniki Adalar, Kelebek Vadisi ve daha birçok yer bulunmaktadır.

Fethiye Müzesi

İçerisinde birçok bölümün yer aldığı müze ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Muhteşem atmosferi ile herkesin ilgisini üzerine çeken Fethiye Müzesi’nin arkeoloji bölümünde heykeller, seramik ve çeşitli eşyalar yer alıyor. Etnografya bölümünde ise Fethiye kültürüne ait çeşitli eşyalar ve kıyafetler yer alıyor. Açık hava müzesinin de bulunduğu bu binada mezar, taş eser ve yazıtlar da turistleri karşılıyor.

Ölüdeniz

Muğla’da bulunan Fethiye’nin en ünlü yerlerinden birisi olan Ölüdeniz, muhteşem doğasıyla ziyaretçilerini karşılıyor. 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz, o tarihten bu yana daha çok turist çekmeye başladı. Ücretsiz ve ücretli olarak iki kısımdan oluşan bu bölge, pek çok güzelliği ile ziyaretçilerini bekliyor.

Fethiye Gezilecek Yerler Belcekız Plajı

Şehirden uzak, ormanın içerisinde yer alan güzel bir plaja kim girmek istemez? Doğayla iç içe bulunan Belcekız Plajı, yamaç paraşütü ile de ünlü bir bölge olmaktadır. Tertemiz denizi, incecik kumsalı ve kaliteli doğası ile bizleri karşılayan bu yer, pek çok spor severin de tercihi konumunda.

Saklıkent Kanyonu Milli Parkı

Fethiye’nin dışında yer alan bu park, ziyaretçilerine görsel şölen yaşatıyor. Bir taraftan akan su, bir taraftan dağlarla çevrili bir alan, bir taraftan zorlu parkurlar insanları bekliyor. Su sesi eşliğinde güzel bir gün geçirmek isteyenlerin tercihi olan Saklıkent Kanyonu Milli Parkı, birçok aktiviteye de ev sahipliği yapıyor.

Gizlikent Şelalesi

Fethiye Gezilecek Yerler arasında yer alan Saklıkent Kanyonu Milli Parkı’na oldukça yakın olan Gizlikent Şelalesi, olağanüstü manzarası ile turist akınına uğruyor. Yukarıdan aşağıya akan şelale, insanların üzerine gelen su damlacıkları ile serin bir hal alıyor. Sıcak yaz günlerinde tercih edilen bu yer pek çok ziyaretçi için ilgi çekici olmaktadır.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.