Ege Bölgesinde Ziyaret Edilebilecek Antik Kentler

Gerek tarihi dokusuyla gerekse doğal güzellikleriyle her kesimden insanın teveccüh gösterdiği ve yılın belli periyotlarında ziyaret ettiği Türkiye’nin Ege bölgesi her geçen dönem daha da fazla turist ağırlıyor.

Ege bölgesinde turistik mekanlar arasında en çok ilgi görenleri ise Antik Kent mekanlarıdır. Eğer tarihi yapılarla iç içe olmayı seviyorsanız Ege ziyaretinizde mutlaka gitmeniz gereken 10 Antik Kenti sizler için yazacağız.

Priene Antik Kenti (Aydın)

Aydın’a bağlı olan Söke ilçesinde bulunan Priene Antik Kenti Güllübahçe bölgesinde yer alır. Antik Kent M.Ö. 7.yüzyılda kurulmuştur. Gerek manzarasıyla gerekse tarihi estetiğiyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler sıralamasına burayı eklemelisiniz.

Kaunos Antik Kenti (Muğla)

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bulunan Kaunos Antik Kenti geçmiş dönemlerde önemli bir liman kentiydi. Geçen sürede deniz suyunun alüvyonlarla iyice dolması sonucu şehir liman olma özelliğini kaybetti.

Ege

Hierapolis (Denizli)

Kraliçe Hera’nın ismiyle bağdaşan ve adını da ondan alan Hierapolis Antik Kenti, sizi kendine adeta hayran bırakacak. Denizli’nin Pamukkale bölgesine yakın bir konumda yer alan Hierapolis Antik Kenti, birçok dini yapı ve tapınağı da bünyesinde bulundurur. Eğer Antik Kent ziyaretlerini seviyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken adreslerden bir tanesindesiniz.

Didyma Antik Kenti (Aydın)

Aydın’a bağlı olan Didim ilçesinde bulunan Didyma Antik Kenti, aynı şekilde Ege’deki tarihi mekan ziyaretleriniz arasına not almanız gereken yerlerden bir tanesidir. Eğer yolunuz Ege’ye düştüyse veya bir seyahat planlıyorsanız mutlaka burayı da ziyaret etmelisiniz.

Halikarnassos Antik Kenti (Muğla)

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Halikarnassos Antik Kenti, tarihin kendisi gibi eskidir. Geçmişi M.Ö. 3000 yılına kadar dayanan Antik Kent Ege’nin en çok turist alan tarihi yerlerinden bir tanesidir.

Afrodisias, Sardes Antik Kenti, Pergamon Antik Kenti, Milet Antik Kenti, Efes Antik Kenti

Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz harika bir Ege seyahatini tarihi yerlerin eşsiz dokusuyla renklendirmek istiyorsanız bunun için mutlaka Antik Kent gibi yerleri ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yapacağınız Antik Kent ziyaretleri sayesinde kültürünüz daha da fazla gelişecek ve seyahat notlarınıza, çektirdiğiniz fotoğraflara yıllarca bakıp muhteşem bir Ege gezisini hatırlayacaksınız.

Ege bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.