Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Birçok yabancı turist Türkiye’ye geldikten sonra ülkemizin dört bir yanının cennet olduğunu söyler. Özellikle üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin Ege bölgesi en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor.

Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Sadece yabancı turistlerin değil yerli turistlerinde en sık ziyaret ettikleri gezi mekanlarının olduğu Ege’de gezilebilecek çok sayıda yer var. Bunları tek tek sayma ihtimaliniz neredeyse yoktur. Ege her mevsim bir başka güzeldir. Bu yüzden güzel bir Ege gezisinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bazı yerleri sizlerle paylaşacağız.

Bu ziyaret yerlerini not etmeyi unutmayın.

Gezilecek 10 Ziyaret Yeri

Ege ziyaretinizde ailenizle birlikte gidebileceğiniz yerler:

1-Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

2-Cunda Adası

3-Miletos

4-Priene

5-Kula

6-Seferihisar

7-Bergama Antik Kenti

8- Afrodisias

9-Bafa Gölü

10-Efes

Bu adreslerin dışında daha birçok yer olsa da ilk 10 diyebileceğiniz yerler buralardır. Tabi bu liste herkese göre değişkendir. Ama aracınızla çıkacağınız bir Ege turunda mutlaka bu ziyaret listesine de vakit ayırmalısınız. Bu ziyaretiniz size hayatınız boyunca unutamayacağınız harika bir gezi programı oluşturacak.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Avrupa’nın şüphesiz en iyi sekiz müzesinden bir tanesi olarak gösterilen Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi gerek mevcut görüntüsüyle gerekse barındırdığı tarihi manalarla müze ziyaretlerine merakı olanların saatlerin nasıl geçtiğini anlayamayacağı adreslerden bir tanesidir.

Ege

Cunda Adası

Cunda Adası ise hemen hemen 3500 yıl kadar bir zaman önce ilk yerleşimlerin olduğu gerek tarihi dokusuyla gerekse doğal yapısıyla ilgi çeken adreslerden bir tanesidir.

Miletos

Aydın ilinin Didim ilçesinde yer alan Milesyos Antik Kenti yine tarihin kendisi kadar eski bir ziyaret yeri M.Ö. 6.yüzyıla kadar uzanan serüven içerisinde adeta kendinizi kaybedeceksiniz.

Priene

Yine ülkemizin Aydın ilindeki Söke ilçesinde bulunan Priene Antik Kenti, Ege ziyaret defterinize not almanız gereken adreslerden bir tanesidir.

Kula, Seferihisar, Bergama Antik Kenti, Afrodisias, Bafa Gölü, Efes

Ege ziyaret defterinize not almanız gereken ve genel olarak turistlerin ilk 10 yer olarak seyahat ajandalarına yazdıkları bu yerler her yıl büyük bir ziyaretçi akınına uğruyor. Takviminizi uygun bir şekilde ayarlayıp zaman planlamanızı da doğru bir şekilde yaptığınız sürece harika bir Ege seyahati geçireceksiniz.

Bodrum bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/bodrum/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.