Ege Bölgesinde Bulunan 5 Harika Tatil Yeri

Ege Bölgesi, ülkemizde özellikle yaz aylarının vazgeçilmez tatil alanlarını bünyesinde barındırmaktadır. Büyük küçük herkesin yaz aylarında sıklıkla geldiği Ege’de birbirinden güzel tatil beldeleri ve mekanlar yer almaktadır. Yazımızın devamında bu tatil yerlerini ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. İşte, Ege Bölgesi’nde bulunan 5 harika tatil yeri;

Ege Bölgesinde Bulunan 5 Harika Tatil Yeri

Ege Bölgesinde Bulunan 5 Harika Tatil Yeri

1.Alaçatı – İzmir
Alaçatı, İzmir’in merkezine yaklaşık olarak 40 dakika mesafede yer almaktadır. Alaçatı dendiğinde akla gelen ilk şeylerden biri de tartışmasız sokaklarında yer alan taş evlerdir. Siz de Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda yürüyüp yasemin çiçeklerinin mis kokusunu burnunuzda hissetmek istiyorsanız Alaçatı’ya gelebilirsiniz.

Ölüdeniz – Muğla
Ölüdeniz, eşsiz güzelliği ve muhteşem doğasıyla Türkiye’de gezilecek yerler arasında yerini almaktadır. Geçmiş zamanda Likya Uygarlığına sahiplik yapmış bölgede birçok tarihi kalıntı yer almaktadır. En iyi deniz ödülünü almış olan bölgede tatil yapmak isterseniz birçok etkinlik yapabileceğinizi de unutmayın.

Çeşme – İzmir
İzmir’in bir ilçesi olan Çeşme, bembeyaz kumu ve masmavi deniziyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Sadece ülkemizden değil dünyanın birçok yerinden ziyaretçi akınına uğrayan bölge, yaklaşık olarak 45 bin nüfusa sahiptir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Çeşme, deniz sezonunu yaklaşık olarak 20 derece su sıcaklığıyla açmaktadır.

Ayvalık – Balıkesir
Ege bölgesinde bulunan 5 harika tatil yeri dendiğinde akla gelen diğer bir isim ise Ayvalık’tır. Balıkesir’in bir ilçesi olan Ayvalık, yaklaşık olarak 65 bin nüfusa sahiptir. Ayvalık’ın sokaklarında gezerken tarihi Rum evlerine rastlayabilir, çeşitli tarihi bölgeleri gezebilirsiniz. Balıkesir’e yolunuz düşerse, 2 saat mesafede olan Ayvalık’ı ziyaret etmeyi unutmayın.

Muğla – Akyaka
Akyaka, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir kasabadır. Daha çok tatil amaçlı ziyarete uğrayan kasabada nüfus yaklaşık olarak 3 bindir. Siz de doğanın eşsiz güzelliği altında sakin bir tatil keyfi yapmak istiyorsanız gelebileceğiniz ilk yerlerden biri Akyaka’dır. Kasaba ayrıca temiz ormanları ve doğasıyla kamp alanı olarak da kullanılmaktadır. Bölgeyi ziyaret edenler yüksek tepelerden Akyaka’yı izlemek için Sakartepe Seyir Terasını ziyaret edebilirler. Sakartepe Seyir Tepesi, ziyaretçilerine 600 metre yükseklikten Akyaka’yı izleme fırsatını sunmaktadır.

Ege bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.