Didim’in En 4 İyi Plajı

Didim’in En 4 İyi Plajı Nereler?

Eskiden Yenihisar olarak bilinen Didim, hiç kuşkusuz Ege’nin en güzel noktalarından bir tanesi. Muğla’nın sınırı komşusu ve bir yarımada şeklinde. Ulaşım probleminin olmaması, sakinliği ve halkının son derece sıcak olması her yıl binlerce kişinin Didim’e gitmesine sebep oluyor. Sizin için Didim’de tercih edilmesi gereken en iyi 4 plajı araştırdık.

Akbük Plajı

Herkesin hayran kaldığı Akbük Plajı 2020 senesinde mavi bayrak almaya hak kazanarak kalitesini kanıtladı. Yeşil ile mavinin muhteşem bir şekilde buluştuğu bu plaj tam 3 km. uzunluğunda 20 metre genişliğe sahip. Eğer plajınızda huzur arıyorsanız farklı bir adrese gitmenize gerek yok. Akbük sizin için doğru adres.

Saplı Ada Plajı

Didim’den Akbük’e doğru giderken fark edeceğiniz harika bir ada olan Saplı Ada muhteşem plajı ile sizi büyüleyebilir. Didim merkezine yalnızca 16 km. uzaklıkta bulunan bu adaya gitmek için 100 metre kadar denizde yürümeniz gerekecek. Ayağınıza terliklerinizi ya da deniz ayakkabılarınızı giyerek yapacağınız bu100 metrelik yürüyüşle muhteşem bir plaja ulaşabilirsiniz.

Didim’in En 4 İyi Plajı

Akkum Sağtur Plajı

Didim’in en güzel plajlarından bir tanesi olan Akkum Sağtur Plajı merkeze yalnızca 7 km. uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak Büyük Anadolu Otel’in hemen yanında. Denizi çok yavaş derinleştiği için çocuklu aileler ya da yüzmede amatör olan kişiler için muhteşem bir seçenek olarak gösterilebilir.

Sarıkum Plajı

İsminden de anlaşıldığı gibi Sarıkum Plajı sapsarı kumları, masmavi denizi ve baştan çıkaran yeşili ile bölgenin en iyi plajlarından bir tanesi. Merkeze 7 km. olan plajın yan kısmında dağlık bir alan bulunuyor. İsterseniz bu bölgeden dalış yapma yapabilir ya da burada balık tutabilirsiniz.

Didim’de Nerde Kalınır?

Her gün Didim’in farklı bir plajında zaman geçirerek muhteşem bir tatil yapmak isterseniz kesinlikle villa kiralamanız gerekiyor. https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ adresine girerek Didim’de yer alan tüm kiralık villaları kolayca görebilirsiniz.

Merak edeceğiniz tüm özellikleri yazan villalar arasından seçiminizi yapıp rezervasyonunuzu kolayca tamamlayın. Muhteşem bir şekilde uyanacağınız günlerde Türkiye’nin en ünlü plajlarında zaman geçireceksiniz. Zaman kaybetmeden sitemizden rezervasyon işlemlerini tamamlayın.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.