Didim Gezilecek Yerler

Didim Gezilecek Yerler

Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan Didim, Ege’nin güney kesimlerinde sahilde bulunmaktadır. Özellikle plajları ile meşhur olan bu kent, birçok tarihi esere ve doğal güzelliklere de ev sahipliği yapıyor. Çok büyük bir yerleşim yeri olmayan Didim’i gezmek 2 ile 3 gün arasında mümkün olmaktadır. Bu konumuzda sizlere Didim’in bazı popüler yerlerinden bahsedeceğiz.

Milet Müzesi

Didim’de birçok eserin yer aldığı bu müze, zamanında yapısının bozulması gereği kapatılan ve günümüzde tekrar açılan bir bina. İçerisinde bu çevrede yer alan kazı çalışmaları sonucunda ortaya çıkan pek çok eser sergileniyor. Müzeye gidenler hem kapalı hem de açık olmak üzere 2 farklı alanı inceleyebiliyor.

Altınkum Plajı

Bilindiği üzere Didim birçok plajı ile ünlü bir bölge. Didim’in en ünlü plajlarından birisi olan Altınkum Plajı, güzel doğası ve denizi ile ziyaretçilerini karşılıyor. Plaj çevresinde yer alan eğlence mekanları, çay bahçeleri, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve daha fazlası bu bölgede hem denize girmenizi hem de mağazalara uğramanızı sağlıyor.

Onurkent Başaran Sahili

Deniz kenarında yer alan bu sahil, doğal güzellikleriyle birlikte insanları karşılıyor. Yeşilin maviyle buluştuğu bu bölgede herhangi bir plaj bulunmuyor. Burayı ziyarete gelen insanlar bitkilerin ve suyun birleşimini izleyerek doğayı gezebilir, güzel bir gün yaşayabilir.

Didim Gezilecek Yerler

Didim Marina

Didim’in modern yat limanlarından biri olan Didim Marina, görülmesi gereken yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Güzel bir yat turu için tercih noktası olan bu bölgenin yanı sıra çevrede yer alan kafe, restoran, beach club, otel ve alışveriş merkezi gibi alanlar da sizlere hizmet sunuyor. Didim marina, güzel bir yürüyüş yapmak için oldukça uygun bir alan.

Tavşanburnu Tabiat Parkı

Didim’e gidip güzel bir orman havası çekmek, doğayla baş başa olmak istiyor iseniz Didim’e yakın bir konumda bulunan Tavşanburnu Tabiat Parkı size en iyi imkanları sağlıyor. Ağaçlarla çevrelenmiş bir bölgede yer alan park, kamp yapmak isteyenler için oldukça güzel bir bölge. Doğayla iç içe olduğunuz bu alanda harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.