Denizli’de Gezilecek Yerler

Ege ile Akdeniz bölgesi arasında bir geçit olan Denizli, seyahatseverlerin çokça uğradığı illerimizin başında gelir. Nüfusu 1 milyona gelmiş olan ilde birbirinden güzel uğrak mekanlar yer almaktadır. Bu mekanlarla birlikte çeşitli tarihi alanları da içerisinde barındıran Denizli’yi sizde ziyaret etmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun. Bu yazımızda Denizli’de gezilecek yerleri sizler için derledik. İşte, birbirinden güzel Denizli’de gezilecek yerler;

Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli’de Gezilecek Yerler

1.Pamukkale Travertenleri

Ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Pamukkale Travertenleri, Denizli’nin merkezine yaklaşık olarak 18 km mesafe uzaklıkta yer almaktadır. Denizli’nin en bilindik doğal güzelliklerinden olan Pamukkale Travertenleri çoğu kişi tarafından bilinmekle birlikte, yurdun dört bir tarafından ziyaretçileri kendine çekmeye devam etmektedir. Yolunuz iş ya da seyahat amaçlı Denizli’ye düşerse Pamukkale Travertenlerine listenizin en başında yer verebilirsiniz. Adını UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne yazdıran Pamukkale Travertenleri diğer adıyla Beyaz Cennet olarak anılmaktadır. Travertenler, 3 km uzunluğa ve 50 metre yüksekliğe sahiptir. Su sıcaklığı ise 35 ila 100 derece arasında değişiklik göstermektedir.

2.Salda Gölü

Denizli’de gezilecek yerler listesinde ikinci sırada Salda Gölü’ne yer verdik. Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen Salda Gölü, adından Türkiye’nin Maldiv’leri olarak bahsettirmektedir. Salda Gölü, her ne kadar Burdur ili sınırlarında yer alsa da 1 saatlik araba yolcuğu ile ulaşabileceğiniz bir yer. Salda Gölü’nde bembeyaz kumlar eşliğinde tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

3.Kleopatra Havuzu (Antik Havuz)

Kleopatra Havuzu, Denizli’ye yolu düşenlerin uğraması gerektiği mekanlardan bir diğeri. Kleopatra Havuzu 36 derecelik su ısısıyla hem yaz hem kışın misafirlerine hizmet etmeye uygundur. 2300 yıllık geçmişi olan Antik Havuz, Hierapolis Antik Kenti içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple antik kente giriş aşamasında bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir. Sonrasında içerisinde bulunan hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabillirsiniz.

4.Tarihi Kaleiçi Çarsısı

Denizli’nin turistik mekanlarından biri olan alan çarşının kökeni 11. Yüzyıla dayanmaktadır. Merkezde yer alan çarşıda çeşitli el sanatlarının satıldığı dükkanlarda gezebilir ve tarihi alanlarını inceleyebilirsiniz. Rivayete göre burası Anadolu Selçuklu Devleti’nin ilk yerleşim yeridir. Çarşıda, döneme ait bazı sur kalıntılarına rastlanabilmektedir.

Denizli bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.