Denizli Gezilecek Yerler

Doğasıyla, ünlü yapılarıyla ve tarihi eserleriyle büyüleyen Denizli, geçmişten günümüze pek çok turisti kendine çekmiş bir kent. Farklı kültürlerin buluşma noktalarından biri olan bu bölge popüler alanlarıyla birçok turisti etkisi altına alıyor.

Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli, 1 milyonun üzerinde nüfusa sahip bir il. Denizli horozu ile meşhur olan bu bölge, Ege ile Akdeniz Arasında bir geçiş noktasıdır. Denizden yüksekliği 219 metre olan Denizli’nin tarihi pek çok bölgesi bulunmaktadır. İşte, Denizli gezilecek yerler..

Pamukkale Travertenleri

Denizli’nin en ünlü turizm merkezi olan Pamukkale’de yer alan travertenler, birçok ziyaretçinin ilgisini çekmiş durumda. Travertenlerin üzerinde su ile birlikte yer alan yapı görüntüsüyle birlikte insanları büyülüyor. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer edinen bu yapı, günümüzde halen ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Kleopatra Havuzu

Pamukkale Travertenleri’nin yanında yer alan Kleopatra Havuzu, Hierapolis Antik Kenti’nde yer alan bir yapı. Roma yıllarından günümüze kadar gelen 2.300 yıllık havuz, hem yaz hem de kış 36 derecelik bir sıcaklığa sahip. Bu özelliği ile yaz kış demeden burada yüzülebiliyor.

Denizli Gezilecek Yerler

Hierapolis Arkeoloji Müzesi

Horozuyla ünlü Denizli’nin bir diğer popüler bölgesi Pamukkale’de yer alan Hierapolis Arkeoloji Müzesi olmaktadır. 1984 yılında restore edilen bu yer, günümüzde en çok ziyaret edilen noktalardan biri haline geldi. Müze içerisinde tarihi eşyalar, çevrede toplanan birçok eser ve arkeolojik kalıntılar yer alıyor.

Honaz Dağı Milli Parkı

Denizli gezilecek yerler arasında yer alan ve manzarası ile birçok kişiyi etkileyen Honaz Dağı Milli Parkı, kışın bembeyaz yazın yemyeşil bir doğaya sahip. 1995 yılından beri milli park olarak turizm noktası olan bu bölge, Ege Bölgesi’nin en yüksek noktası olarak da yer almaktadır. 2.528 metre yüksekliğe sahip Honaz Dağı, ilgi çekici görünümüyle ziyaretçilerini bekliyor.

Tokalı Kanyonu

Denizli’nin en büyük kanyonları arasında yer alan bu kanyon, 20 kilometrelik uzunluğu ile ziyaretçilerini karşılıyor. Son dönemlerde turistlerin uğrak noktası haline gelen bu bölge, aynı zamanda Türkiye’nin de en büyük ve en derin kanyonları arasında yer almaktadır.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.