Datça’nın En İyi 4 Plajı

Datça’nın En İyi 4 Plajı.. Datça Muğla’nın en turistik bölgelerinden bir tanesi. İnsanlar her yıl bu muhteşem doğayı görmek için buraya akın ediyorlar. Altın rengi plajları ve rengârenk begonvil çiçekleri ile sizlere unutulmaz bir tatil yaşama fırsatı veren Datça son derece ekonomik bir seçenek. Datça’da denize en iyi nerede girilir diye soruyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Palamutbükü Plajı

Datça merkeze 19 km. uzaklıkta olan bu plaj gittiğiniz anda rengiyle sizi etkisi altına alacak. Bu renkte ve berraklıkta bir deniz görmeniz her zaman mümkün olmuyor. Hayatınız boyunca girdiğiniz en berrak deniz olma ihtimali oldukça yüksek. Sakin ve bakir bir yer arıyorsanız bu plaj tam size göre.

Ovabükü Plajı

Datça merkeze 19 km. uzaklıkta olan Mesudiye Köyü oldukça bilindik adreslerden bir tanesi. Köyün bu kadar çok bilinmesinin sebebi ise sahip olduğu Ovabükü Plajı. Taşla karışık kumdan oluşan bir sahile sahip. Ancak kesinlikle taşlar rahatsız edici seviyede değil. Çabuk derinleşen denizlerden bir tanesi olduğundan iyi yüzücülerin tercih etmesi gereken bir plaj.

Datça’nın En İyi 4 Plajı

Hayıtbükü Plajı

Mesudiye Köyü’ne geldiğinizde tek seçeneğiniz Ovabükü Plajı değil. Onun hemen yanında yer alan Hayıtbükü Plajı da tercih edilebilecek adreslerden bir tanesi. Bu harika denizi kaçırmamak istiyorsanız ancak daha sığ bir yer arıyorsanız bu plaj sizin için uygun bir adres olacaktır. Son derece şirin ve sakin bir plaj olduğunu söyleyebiliriz.

Kızılbük Plajı

Hayıtbükü plajına 500 metre uzaklıkta olan bu plajın yanında bir tepe yer alıyor. Tepe, güneşin batışı sırasında kızıl renge büründüğü için plaj bu ismi almış. Palmiye ağaçları ile çevrili olan bu plaj kesinlikle denize girebileceğiniz en iyi plajlardan bir tanesi.

Datça’da Nerde Kalınır?

Datça’ya gidip bu plajlara gitmeden eve dönerseniz kendinize ve tatil keyfinize ihanet etmiş olursunuz. Bütün bir sene bekleyip muhteşem bir tatil yapmak isterken otellere sıkışıp kalmayın. https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ adresi sizlere harika villa seçenekleri sunuyor. Çok uygun fiyatlarla muhteşem villaları kiralayabileceğinizi gördüğünüzde adeta şok geçireceksiniz. Zaman kaybetmeden kiralama işlemine başlayın.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.