Cunda Adası Gezilecek Yerler

Ege Bölgesi’nde gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Bu yerlerden birisi de Cunda Adası olarak yer alıyor. Tarihi güzellikleri, doğal harikaları ve Ege kültürü ile dolu bu ortamda burayı gezmeye gelenler adeta büyülenecek.

Cunda Adası hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse bu ada, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir adadır. Diğer adıyla Alibey Adası olarak bilinen Cunda Adası, Ege Denizi’ndeki 4. büyük ada olarak yer alıyor. Son yıllarda turizm mekanı haline gelen bu yer, birçok turistin ilgisini çekmektedir.

Cunda Adası Gezilecek Yerler

Tarihi Yel Değirmeni

Adada turistlerin ilgisini çeken yapılardan birisi de tarihi yel değirmeni olmaktadır. Adada birden fazla yer alan bu değirmenler taş yapıt olmasıyla oldukça ilgi çekmektedir. 1600’lü yıllarda inşa edilen bu yapılardan biri restore edilerek restoran haline getirildi. Bir diğeri ise restore edildikten sonra kütüphane ve kafe olarak hizmet vermeye başlamış. Adanın simgesi haline gelen bu yapılar, yeni turistlerini bekliyor.

Aşıklar Tepesi

Adanın ilgi çekici bir diğer bölgesi ise Aşıklar Tepesi olarak dikkat çekiyor. Ziyaretçilerin Cunda Adası’nı yukarıdan izleyebileceği bir nokta olan Aşıklar Tepesi, turistlere güzel bir manzara vaat ediyor. Aşıklar Tepesi’ne çıkanlar burada yer alan yel değirmenlerini de gezerek güzel bir gün geçirebiliyor.

Cunda Adası Gezilecek Yerler

Güvercin Adası

Cunda adası gezilecek yerler arasında yer alan cunda Adası’nın hemen karşısında bulunan Güvercin Ada, hem içerisinde bulunduğu tarihi yapısıyla hem de güzel doğasıyla turistleri büyüleyen bir görünüme sahip. Adanın içerisinde birçok tarihi yapı bulunuyor.

Plajlar

Birçok ünlü plaja ev sahipliği yapan Cunda Adası’nda Cunda Plajı, Çataltepe Plajı, Bıyıklı Plajı ve Duba Plajı bulunmaktadır. Turizm sezonunun açıldığı zamanlar oldukça canlı bir atmosfere sahip bu plajlar, turistlere adada plaj keyfini en iyi şekilde yaşatacak. Sakin ve güzel plajların yer aldığı adada ziyaretçiler plajın yanında yer alan işletmelerden faydalanarak güzel zamanlar geçirebilir, ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir.

Cennet Ada Koyu

Cunda Adası’nın güzel mekanlarından birisi olan Cennet Ada Koyu, son zamanlarda ziyaretçi sayısını arttırmış bir yer olarak biliniyor. Su içerisinde yer alan tarihi yapılarıyla bilinen bu yer pek çok ziyaretçinin de ilgisini çekmiş durumda.

Cunda adası gezilecek yerler listemizin bu şekilde sonuna gelmiş bulunuyoruz. İyi gezmeler..

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.