Cunda Adasında Kesinlikle Yapmanız Gereken 4 Şey

Cunda Adasında Kesinlikle Yapmanız Gereken 4 Şey

Cunda Adası

Cunda Adası’nın popülaritesi her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Her bir köşesi fotoğraf çekilmek için kusursuz olan bu ada tam anlamıyla bir doğa harikası. Renkli ve nostaljik yapıda sokakları, tertemiz havası ve tarihi yapıları ile sizi kolayca etkileyebilir. Unutulmaz bir Cunda tatili yapmak istiyorsanız önerilerimizi dikkate almalısınız.

Patriça Koyunda Huzuru Hissedin

Dünya üzerinde kendisini en huzurlu hissedeceğiniz yerlerden bir tanesine gitmek istiyorsanız Patriça Koyu tam size göre. Cunda Adası’na yalnızca yarım saat mesafede olduğu için bu doğal güzelliği görmeyi tercih edebilirsiniz. Ulaşımı biraz zor olarak nitelendirilebilir. Ancak bu durum çok kalabalık olmamasını sağlıyor.

Her Fırsatta Yöresel Yiyecekleri Tadın

Cunda Adası’na gittiğinizde karnınızı her zaman adanın kendine has lezzetleri ile doyurmalısınız. Damla sakızlı ahtapot, fener balığı kavurması, denizkestanesi havyarı, balık kokoreci ve kabak çiçeği dolması ile muhteşem bir şekilde karnınızı doyurabilirsiniz. Üstelik bu muhteşem lezzetleri serin bir Ege akşamında denizin hemen yanında tadacaksınız.

Damla Sakızlı Türk Kahvesi İçmeden Dönmeyin

Cunda Adası’nda yer alan ve adanın sembolleri arasında yer alan Taş Kahve kesinlikle ziyaret etmeniz gereken alanlardan bir tanesi. 200 yılı aşkın ömrüyle sizi büyüleyecek olan bu bina sarımsak taşları kullanılarak inşa edilmiş. Adada yetişen damla sakızlarının kullanıldığı damla sakızlı Türk kahvesi binanın keyfini çıkarmanızı sağlayacak.

Tekne Turu İle Tüm Adaları Gezin

Cunda Adası’nın bulunduğu Ayvalık Koyu 22 farklı adaya ev sahipliği yapar. Cunda Adası bunlar arasında yerleşim yeri olarak kullanılabilen tek adadır. Bu sebeple de diğer adalara ancak tekne turları ile ulaşım söz konusu olur. Yapacağınız tekne turları ile 22 adayı gezip masmavi denizde zaman geçirebilirsiniz.

Cunda Adası Tatili İçin Villanızı Zaman Kaybetmeden Kiralayın

Doğal güzellikleri ile herkesi etkilemeyi başaran Cunda Adası’nda muhteşem bir tatil yapmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ adresi üzerinden villanızı kiralamanız gerekiyor.

Sitemiz Ege’nin her noktasına yapacağınız tatillerde sizlere muhteşem kiralama seçenekleri sunmaktadır. Arasından sizin için uygun olanı seçtikten sonra güvenli bir biçimde alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.