Çeşme Kentinde Gezilebilecek Yerler

Çeşme Kentinde Gezilebilecek Yerler

İzmir ‘in bir ilçesi olan Çeşme, yaklaşık 40 bin nüfusuyla on iki İyon kolonisinden bir tanesidir. Giritliler tarafından kurulup M.Ö. 7. yüzyılda Tiranlar tarafından yönetildi ve son olarak M.Ö 560 yılında Lidyalıların egemenliğine girmiştir. Kentte Çeşme Kalesi, kervansaray ve daha pek çok tarihi esere rastlayabilirsiniz. Detaylı bilgiler Çeşme gezilecek yerler yazımızda.

Ilıca Plajı: Türkiye‘deki en çok turist çeken yerler arasında bulunan Çeşme, Ilıca Plajı ile çok popülerdir. Bölgede bulunan diğer plajlara göre ilkbahar ve sonbahar aylarında da denize girilebilen Ilıca’nın, yeraltı kaynak sularına oldukça yakın olması nedeniyle deniz suyu sıcak ve mineral bakımından zengindir. Hatta bu sebepte ötürü şifalı olduğu da söylenmekte.

Pırlanta Plajı: Çeşme’nin Çiftlikköy dolaylarında bulunan Pırlanta Plajının adını, bir pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. İnce taneli kum tabakası ile kaplı olan bu kumsal, sit bölgesi olarak koruma altına alındığı için plajın çevresinde herhangi bir yapıya rastlanmıyor. 450 – 500 metrelik kumsal, tamamen doğal bir yapıya sahip. Bölgenin genel olarak rüzgârlı olmasından dolayı sörf sporlarını yapanlar için harika bir ortamdır. Burada sörf yapmak için sertifika veren eğitmenlerden ders alabilirsiniz.

Çeşme

Çeşme Marina: Çeşme merkezde bulunan marina, harika bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Restoran seçenekleriyle zengin olan marinada yan yana dizilmiş pek çok kafe ve restoran görebilirsiniz. İsterseniz ünlü lezzeti Çeşme kumrusundan tadın, isterseniz balık yiyin, her türlü lezzeti bulmanız oldukça kolay.

Altınkum Plajı: Çeşme merkeze sadece 10 dakikalık bir mesafede bulunan Altınkum Plajı, 500 metre uzunluğa sahip olup huzurlu bir tatil için uğrayabileceğiniz yerler arasında bulunmakta. Plaj bu ismini, altın bir renge sahip olan kumlarından almış.

Eşek Adası: Eşeklerin yoğunluk olarak yaşadığı için adını buradan alan adanın önceki ismi Goni’dir. Çeşme’ye geldiğinizde mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Eğer Çeşme’de bir tura katıldığınız zaman geleceğiniz duraklar arasında bu ada da bulunuyor. Direkt olarak bu adaya yapılan turlara da katılabilirsiniz. Berrak bir suya sahip olması nedeniyle tüm su altı sporları yapılıyor.

Çeşme bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.