Çeşme Gezilecek Yerler

Çeşme Gezilecek Yerler Neresi

Çeşme Gezilecek Yerler

Çeşme’de gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Tatil köyleri ve tatil merkezleri ile ünlü Çeşme, İzmir’e bağlı bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Tatil denilince pek çok ünlünün ve insanın aklına Çeşme gelmektedir. Ünlü Ege kültürünün yer aldığı bu yerleşim yerinde deniz mahsulleri ile dolu restoranlar, 5 yıldızlı oteller, ünlü plajlar ve daha fazlası yer alıyor. Çeşme, denize doğru açılan bir kara parçası. Bu bölgede keşfedilecek pek çok şey var.

Alaçatı

Kendine has doğası ile karşımıza çıkan Alaçatı, Çeşme’nin en ünlü yerleşim yerlerinden birisi olarak bizleri karşılıyor. Tarihi dokuya sahip sokaklarıyla, süslenmiş binalarıyla ve temiz havasıyla insanları büyüleyen Alaçatı, pek çok tarihi mekanıyla da insanları etkisi altına alıyor. Rengarenk binaların bir arada bulunduğu bu bölgede gezilecek pek çok yer bulunuyor.

Erythrai Antik Kenti

Çeşme’de gezilmesi gereken bir diğer yer ise antik kent olarak yer alıyor. Kızıl kent anlamına gelen bu bölge, doğasıyla da ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Tarih boyunca birçok farklı uygarlığın hakimiyeti altına giren bu kentin antik çağda yer alan 12 iyon kentinden biri olduğunu düşünülmektedir. Antik kentte kayalıklar, tapınak, kilise ve tiyatro gibi birçok yer bulunuyor.

Çeşme Kalesi

1509 yılında inşa edilen Çeşme Kalesi, günümüze kadar dayanıklılığını korumuş bir şekilde turistleri karşılamaya devam etmektedir. Çeşme’nin yüksek bir konumunda yer alan kaleye çıktığınızda sizi güzel bir manzara bekliyor. Kalenin üzerinde Çeşme’nin birçok yerini görerek güzel fotoğraflar çekebiliyor, bu anı ölümsüzleştirebiliyorsunuz.

Sakız Adası

Çeşme’den kalkan ulaşım araçları ile adaya ulaşımın mümkün olduğu Sakız Adası, Yunanistan’ın bir adası olarak karşımıza çıkıyor. Orta çağdan kalma pek çok yapıya ev sahipliği yapan bu bölge ziyaretçiler için gezmeye değer bir ada olarak yer alıyor.

Eşek Adası

Sualtı sporların meşhur olduğu bölgelerden birisi olan Eşek Adası, adını bu adada yaşayan eşeklerden almış durumda. Zamanında bazı kişilerin adaya eşek bırakmasıyla adadaki eşeklerin nüfusu artmış ve günümüze kadar gelmiştir. Dalış sporu için uygun bir bölge olan Eşek Adası, doğa harikaları ile büyülüyor.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.