Bodrum’un En İyi 4 Koyu

Bodrum’un En İyi 4 Koyu

Bodrum, çeşitli bölgelerden insanlar için eşsiz bir tatil yeri ve eğlence mekanıdır. Turizm açısından da önemli ölçüde kendini gösteren bölgede gezinti yapmak ve koylarda vakit geçirmek çoğu kişinin hayali. Bu yazımızda bahsedeceğimiz koylara hiç düşünmeden gidebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İşte Bodrum’un en iyi 4 koyu;

Bodrum’un En İyi 4 Koyu

Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu, doğal güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Birçok bölgeden gelen misafirleri ağırlayan koya giden yolda birtakım bozukluklar bulunmaktadır. Bu sebeple buranın çok kalabalık olmadığı söylenir. Kargıcak Koyu’nun plajı kum ile kaplıdır. Denize girilen kısımda ise hafif taşlık alan bulunmaktadır fakat çok değildir. Koyda gerekli malzemeleri temin etmek adına küçük işletmeler mevcuttur. Şemsiye, gözlük, içecek gibi gerekli malzemelerinizi buralardan temin edebilirsiniz. İmkanınız varsa gerekli malzemeleri gelirken kendiniz de getirebilirsiniz.

Göktürkbükü Cennet Koyu

Göktürkbükü Cennet Koyu, Türkbükü ve Gölköy yerleşim yerlerinden adını almıştır. Bu bölgede ise diğer bir koy olan Cennet Koyu yer almaktadır. Cennet Koyu temizliği ve masmavi görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Koyun plajı ve saf kumdan oluşmaktadır. Ayrıca merkeze uzak bir bölgede yer alan koy sakinliğini de korur. Kalabalık alanlarda yüzmeyi sevmeyenler için Cennet Koyu uygun bir seçenek olacaktır.

Gümüşlük Koyu

Gümüşlük Koyu Bodrum’un en iyi 4 koyu arasında yerini almakta. Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Gümüşlükte, deniz kıyısında ortam ile uyum sağlayan beyaz evler bulunmaktadır. Gümüşlük, antik dönemde yer alan Myndos Antik Şehri üzerine inşa edilmiştir. Bu sebeple tarihi yerler ile de büyük ölçüde bağlantısı bulunmaktadır. Gün batımlarında büründüğü renk ile meşhur olan koyun etrafındaki mekanlarda huzurulu bir şekilde bir şeyler yiyip içmeniz de mümkün.

Akyarlar Karaincir Koyu

Akyarlar Karaincir Koyu, Bodrum’un merkezine 16 km mesafe uzaklıkta yer almaktadır. Bodrum’da yer alan bazı koylar gibi temizliğini ve barındırdığı huzuru korumakta olan koyda yoğun derecede kum bulunmaktadır. İki tarafı tepelerle çevrili olan koy diğer yerlere nazaran fazla rüzgar almamaktadır. Bodrum’da huzurlu vakit geçirmek isteyenlerin listesine ekleyebileceği bir yer.

Bodrum bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/bodrum/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.