Bodrum’da Yapılacak Şeyler

Bodrum yaz aylarında yapılan çeşitli aktiviteleri ile biliniyor. Her yaz hem yerli hem de yabancı tatilcilerin ilk tercihi Bodrum oluyor. Bodrum harika manzaraları ve temiz denizi ile biliniyor. Bodrum bunların yanı sıra gece hayatı için de en uygun yerlerden biri. Gece kulüpleri olarak oldukça geniş kitlelere hitap eden kulüpler bulunuyor. Alışveriş yaparak veya yeni lezzetler deneyerek bir yerleri keşfetmek istiyorsanız Bodrum sizin için ideal bir konum olacaktır. Bodrumda her bütçeye uygun lezzetli yemek satan yerler bulunur. Bodrumda hem sokak lezzetleri hem de lüks restoranlar bulunuyor. Bodrum doğal tabiat parkları ve çam ormanları ile de yeşilliğe doyabilirsiniz. Bodrumda kalacak yerler de oldukça çeşitli, Lüks tatil köylerinden butik otellere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bodrumda Gezilecek Tarihi Yerler

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi, Bodrumun merkezinde iki limanın arasında bulunuyor. Üç tarafı denizle kaplı olan kayalığının üzerinde bulunan Bodrum kalesi Bodrumda bulunan en önemli tarihi eserlerden biridir.

Bodrum Kalesi 5 adet ana kuleden oluşmakta bu kuleler İngiliz, Fransız, Alman, İtalyan ve İspanyol kulesi olarak adlandırılmakta. Bodrum kalesi 1915 yılında Fransız bombardımanından sonra terkedilmiştir.

Bodrumda Yapılacak Şeyler

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bu müze Bodrum Kalesinin içinde yer alır ve en önemli sualtı müzesidir. Dünyadaki en önemli sualtı arkeoloji müzesi olarak kabul edilmektedir. Müze içerisinde Cam Batığı, Cam Salonu, Sikke Salonu, Doğu Roma Gemisi,Amphora sergilemesi, İngiliz Kulesi, İşkence ve katliam odaları, Alman sergisi alanları bulunuyor. Müzede dünyanın en eski batık gemisi de yer alıyor.

Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum Antik Tiyatrosu Helen döneminden Halikarnassos’ dan kalan ve günümüze kadar uzanan en önemli tarihi eserler bünyesinde bulunduruyor. Bodruma geldiğinizde görmeden geçmemeniz gereken bir yerdir.

Bodrumda Yapılacak Aktiviteler

Bodrum genellikle yaz aylarında tercih edilen bir yerdir bu yüzden su ile yapılan aktiviteler çoğunluktadır.

Su Parkları

Bodruma gidildiğinde eğlenmeyi sevenlerin ilk tercihlerinden biri su parklarıdır. Su parklarında her yaş kitlesine uygun eğlenceli araçlar mevcuttur.

Tekne Turları

Tekne turunda Bodrumun birbirinden güzel koylarını gezebilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Molalarda da denize girebilme imkanı bulabiliyorsunuz.

Bodrum bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/bodrum/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.