Bodrum’da Dalış Yapılacak Yerler

Bodrum’da dalış yapılacak yerler sünger yapısının fazlalığından dolayı oldukça fazladır. Bodrum’da bulunan dalış mekanları Akdeniz sualtı canlılarının büyük bir kısmını kapsamaktadır. Bu sebeple birçok dalgıcında dikkatleri bu noktada toplanmıştır. Bunların dışında Bodrum dalış bölgelerindeki suların netliği de oldukça iyidir. İşte Bodrum’da yer alan birbirinden güzel dalış noktaları;

Bodrum’da Dalış Yapılacak Yerler Neresi

Orak Adası

Orak Adası, kayaç yapısıyla dikkatleri üzerine çeken dalış noktalarından bir tanesi. Uydudan bakıldığında orak şekline benzeyen ada adını da buradan almaktadır. Orak Adası suları tertemiz olduğundan dolayı deniz dibinde görüş de oldukça kolaydır. Canlılığın fazla olmadığı adada derinlik 70-80 metreye kadar uzanmakta. Canlılığın fazla olmamasına karşın bazı bölgelerde bazı balık türlerine rastlamak mümkündür.

Kargı Adası        

Birçok dalgıcın mutlaka uğradığı yerlerden biri olan Kargı Adası, Bodrum Akyarlar’ın güneyinde yer almaktadır. Bölgede su altında çeşitlilik fazla olmakla birlikte bazı bölgelerde bulunan kayalar balıklar için önemli habitat bölgesi haline gelmiştir. Balıklar akıntı sırasında oluşan planktonlarla beslenirler. Bodrum limanını 1 buçuk saat mesafede olan ada, iki ayrı derin noktadan oluşur. Bunlardan birisi 25 – 50 metre arasındayken diğeri ise 40 metrede 100 metreye kadar uzanmaktadır. Bölgenin diğer bir özelliği ise akıntılı olmasıdır. Akıntılı su balık sayısının fazla olduğunu göstermektedir.

Küçük Reef

Bodrumda dalış yapılacak yerler dendiğinde akla gelen diğer bir isim ise Küçük Reef’dir. Küçük Reef, canlı popülasyonu bakımından oldukça zengin bir alandır. Bu sebeple çoğu kişi tarafından yoğun ilgi görmektedir. Yoğun ilgi sebeplerinden diğeri ise temiz bir alan olmasıdır. Bu iki özelliğiyle sadece Bodrum’un değil Türkiye’nin de gözde dalış merkezleri arasında yerini alır. Küçük Reef, yaklaşık olarak 30 metre kadar derinliğe sahiptir. Bu özelliğiyle usta ya da acemi birçok dalgıca hitap etmektedir. Derinlere daldıkça ahtapot ya da su kaplumbağaları ile de karşılaşmanız mümkün.

Delikli Mağara

Delikli Mağara, daha çok acemi dalgıçlara hitap eden bir alandır. Buradaki derinlik yaklaşık olarak 14-15 cm metre civarındadır. Dalış esnasında mağaranın içerisini inceleyebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bodrum bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/bodrum/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.