Bergama’da Gezilecek Yerler Neresi?

Bergama’da Gezilecek Yerler Neresi?

Türkiye’de gezilmesi gereken birçok yer bulunuyor. Bu yerlerden birisi de Bergama olarak karşımıza çıkıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu kent hakkında bilinmesi gereken pek çok konu bulunuyor.

2014 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde yerini alan Bergama, dünyanın 999. mirası olarak kabul edildi. Bu zamana kadar çeşitli medeniyetler ile buluşmuş bu bölgede pek çok tarihi yapı yer alıyor. Antik dönemden kalma yapıların dahi yer aldığı bu kentte gezilmesi gereken birçok yer bulunuyor.

Akropol

Yüksek kent anlamına gelen Akropol, eski çağlardan kalma bir şehir olarak yer alıyor. Günümüzde devasa yapıları da barındıran bu bölgede gezilecek pek çok turistik yer bulunuyor. Burada yer alan mimariler arasında kütüphane, tiyatro alanı, tapınak gibi yapılar ziyaretçilerin dikkatini üzerine çekiyor. Yerli ve yabancı turistler buraya gelerek bu güzel şehri gezebilir, güzel anlara şahit olabilir.

Bergama

Asklepion Tapınağı

M.Ö. 4. yüzyıldan beri var olduğuna inanılan Asklepion Tapınağı’nın içerisinde çeşitli bölümler yer alıyor. 3.500 kişiyi alabilecek bir tiyatroya sahip bu tapınakta hastaların su ve müzik ile iyileştirildiği odalar da yer alıyordu. Kütüphanenin dahi yer aldığı bu bölgede ziyaretçiler tarafından gezilecek pek çok yer bulunuyor.

Bergama Müzesi

Bergama’da gezilmesi gereken en büyük müzelerden birisi de Bergama Müzesi olarak biliniyor. İçerisinde arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkan pek çok tarihi yapı da bu müze içerisinde bulunuyor. Arkeolojik kazıların yanı sıra pek çok eserin de yer aldığı bu bölgede 10.000’in üzerinde çeşitli eşyalar yer alıyor. Bu eşyalardan bazıları büyük tarihi yapılar, eski sanat eserleri, bu bölgenin kültürüne ait halı, kilim, kumaş gibi örnekler olarak turistleri karşılıyor.

Kızıl Avlu

Milattan sonra 2. yüzyılda Roma İmparatorluğu tarafından yapılan Kızıl Avlu, kızıl görünümü ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İhtişamlı görüntüsünün yanı sıra bu yapının tarihi de bilinmelidir. Mısır Medeniyeti zamanlarında inşa edilen bu yapının pek çok amaç için kullanıldığı da bilinmektedir.

Villa Kiralama

Bergama’ya tatil için ziyaret etmeyi planlıyorsanız villa kiralamanızı öneririz. Sitemizdeki kiralık villa (https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/) ilanlarına bakarak size uygun villayı bulabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.