Balıkesir Gezilecek Yerler

Balıkesir Gezilecek Yerler

Türkiye’nin bir ili olan Balıkesir, Ege’nin kuzeyinde yer alan bir şehir. Balıkesir’de gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Tarihi eserleri ve plajlarıyla ünlü bu bölgede çeşitli müzeler de yer alıyor. Bu konuda sizlere Balıkesir’de gezilmesi gereken bazı yerlerden bahsedeceğiz.

Balıkesir Saat Kulesi

Balıkesir’in ünlü yapılarından birisi olan saat kulesi, 1827 yılında inşa edilmiş bulunuyor. O günden bu güne insanları görkemli görünümü ile karşılayan saat kulesi, tarihi dokusunu korumuş durumda. 20 metre yüksekliğinde bulunan bu yapıyı ziyaretçiler şehir merkezinde rastlayabilir.

İlk Kurşun Tepesi

1 Haziran 1919 tarihinde düşmana ilk kurşunun atıldığı yer olan bu tepe, manzarasıyla da oldukça ilgi çekmektedir. Bu tepede bir taraftan tarih kokan yerleri gezerken bir taraftan güzel güzel bir manzara ile karşılaşarak harika bir gün geçirebilirsiniz.

Balıkesir Gezilecek Yerler Neresi

Bandırma Arkeoloji Müzesi

21 Haziran 2003 tarihinden beri ziyaretçilere açılan bu müzede arkeolojik kazılar sonucunda elde edilen pek çok eser yer alıyor. Daskyleion kazısı, Kyzikos Antik Kenti ve çevresinde yer alan eserler burada sergileniyor. Turistler buraya gelerek eserleri inceleyebilir ve detaylı bilgi sahibi olabilir.

Kuvayi Milliye Müzesi

1840’ta Karesi Sancağı Defterdarı Giridizade Mehmet Paşa’nın konağı olarak inşa edilen bu yer, 1919’da İzmir’in işgalinden sonra İkinci Kolordu Komutanlığı için karargah olarak görev yapmıştır. Sonraları belediye hizmet binası olarak açılan bu yapı günümüzde müze olarak yaşamını sürdürüyor.

Saraylar Açık Hava Müzesi

Açık havada yer alan bu müzede yer alan pek çok eser ziyaretçilerin de ilgisini çekmiş durumda. Yerli ve yabancı birçok turistin gezi rotasında yer alan bu bölgede mermer heykeller ziyaretçileri karşılıyor.

Altınova Plajı

Balıkesir’e gidip plajını deneyimlemek isteyenler için Altınova plajı tercih noktaları arasında yer almaktadır. Derin olmaması ile birlikte pek çok ailenin de seçenekleri arasında yer aldığı bu plaj, masmavi suyu ve tertemiz kumuyla değerli ziyaretçilere hizmet veriyor. Yazları oldukça kalabalık olan bu bölge, pek çok turist tarafından tercih edilmektedir.

Kiralık Villa

Ege bölgesindeki villa kiralamayarak muhafazakar ve daha sakin bir tatil yapabilirsiniz.
Kiralık villa ilanları için : https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Ege Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi villa kiralama hizmeti vermek ve tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayan bir platformdur. Bu amaçla bir çok farklı villa kiralama hizmeti veren acente ve bireysel kullanıcıların kiralık villa ilanları sitemizde paylaşırız. Amacımız en iyi fiyat politikası ile sizlere konforlu bir tatil deneyimi yaşatmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.