Ayvalık Gezilecek Yerler

Ayvalık Gezilecek Yerler

Ayvalık Gezilecek Yerler Neresi?

Balıkesir’in güzel ilçelerinden birisi olan Ayvalık, turizm cenneti olmasıyla da biliniyor. Bu bölgede yer alan pek çok gezilecek yer, tatilcilerin de ilgisini çekiyor. Ülkemiz de Ayvalık gibi gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Medeniyetlerin merkezi konumunda olan Türkiye, ziyaretçilerine güzel anlar yaşatmaya devam ediyor.

Ayvalık’tan kısaca bahsetmek gerekirse Ayvalık, Balıkesir’in bir ilçesi olarak yer alıyor. Çevresinde yer aldığı birçok ada ile de biliniyor. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Ayvalık’ta zaman zaman ünlülerin yer aldığı haberlerini de duymuş olmalısınız. Yaz vakti en dolu günlerini yaşayan bu bölgede gezilip görülmesi gereken birçok değer bulunuyor. İşte Ayvalık gezilecek yerler:

Tarihi Değirmenler

Tarihi yel değirmenleri ile ünlü Ayvalık, özellikle Cunda Adası’nda yer alan birçok değirmen ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Güzel görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken bu yapının birinde restoran ve şarap evi bulunuyor.

Ayvalık Sokakları

Dar sokakları ile ünlenen Ayvalık sokakları, rengarenk yapısıyla ve kendine has görünümü ile dikkat çekiyor. Bitkilerin çevreyi sardığı bu sokaklarda gezintiye çıkmak güzel bir deneyim olabilir. Ziyaretçilere tarihi anı yaşatan görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeken bu sokaklar, her yıl turist akınına uğruyor.

Cunda Adası

Ayvalık gezilecek yerler arasında yer alan Ayvalık’ın karşısında olan ve Alibey Adası olarak da bilinen Cunda Adası plajları, kumsalları, sahilleri, yel değirmenleri ve daha birçok tarihi yapısı ile biliniyor. Ayvalık’a gidenlerin karşısına çıkan bu büyük ada, buraya gelen pek çok ziyaretçinin de gezi rotasında yer alıyor.

Macaron Sokağı

Tarihi binalara ev sahipliği yapan Macaron Sokağı ise daha geniş yollara sahip ve daha elit bir görünüm içeriyor. Macaron Sokağı’nın ilerisinde yer alan Macaron Kahvesi de bu bölgenin meşhur kahvesini ziyaretçilere tanıtıyor. Renkli renkli sandalyelerin bulunduğu bu bölgede özellikle öğlen saatlerinde kalabalık bir ortam oluşuyor.

Ayvalık Adalar Doğal Tabiat Parkı

Ayvalık’ın gezilecek yerlerinden birisi olan Ayvalık Adalar Doğal Tabiat Parkı, doğayla iç içe olmak isteyen turistler için birebir. İnsanların doğa içerisinde keşfe çıkabileceği ve güzel fotoğraflar çekebileceği bu alanda harika bir gün geçirmek mümkün.

 

Zaman kaybetmeden https://www.bungalow.com.tr/ adresi üzerinden rezervasyonlarınızı tamamlayabilirsiniz. Sitemiz lüks villaların ve evlerin çok uygun fiyatlarla kiralanmasını sağlayan ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bir adrestir. Siz de sitemizin tüm avantajlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. Kampanyalı kiralık villa ilanları için bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla instagram’dan takip edebilirsiniz.