Antalya’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Antalya, Türkiye’nindoğal güzelliklerine sahip tatil merkezlerinden bir tanesidir. Yaklaşık olarak 2.5 milyon nüfusa sahip bölge, dünyanın her bir noktasından ziyaretçileri kendine çekmeye devam etmektedir. Doğa ile denizin bir araya geldiği Antalya’da gezi severler için birbirinden güzel alanlar yer almaktadır. Turizm cenneti olan şehirde birbirinden güzel alanları keşfetmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte, Antalya’da mutlaka görülmesi gereken yerler;

Antalya’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Antalya’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

1.Side Sualtı Müzesi

Side Sualtı Müzesi, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Dalgıçların en sevdiği alanlardan biri olan bölge 2015 yılında Sualtı Müzesi’ne çevrilmiştir. Ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan müzede sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Dalış yaptığınızda karşınıza çıkacak çeşitli heykelleri fotoğraflayabilir ve güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Atatürk Evi Müzesi

Atatürk Evi Müzesi, Atatürk’ün Antalya ziyareti sırasında kiracı olarak kaldığı evdir. Ev, yetkili kişiler tarafından belirli zaman içerisinde müzeye çevrilmiştir. Müzede Atatürk’e ait çeşitli eşyalar ve eski dönemde çekilmiş bir de fotoğraf yer almaktadır. Atatürk Evi Müzesi, Antalya’ya yolu düşenlerin mutlaka uğraması gerektiği yerlerden bir tanesidir diyebiliriz.

Kaleiçi

Antalya’da mutlaka görülmesi gereken yerler denildiğinde akla bir de Kaleiçi geliyor. Kaleiçi, tarihi evlerin bulunduğu bir sokaktır diyebiliriz. Kaleiçi sokaklarında gezerken tarihi atmosferi hissetmeniz oldukça mümkün. Geziniz sırasında çeşitli fotoğraflar çekebilir, sokakta yer alan dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz.

Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi

Aziz Nikolaos, neredeyse bütün dünyanın Noel Baba olarak tanıdığı kimsedir. Aziz Nikolaos, doğduğu andan itibaren fakirlerin kurtarıcısı olarak anılmaya başlanmıştır. Aslen bir buğday tüccarının oğlu olan Nikolaos, tüm hayatını Myra’da yaşamıştır. Vefatından sonra kemikleri lahitten çalınan Nikolaos’a ait günümüzde bir kemik parçası bulunmaktadır. Bu kemik parçasının da Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi’nde yer aldığı söylenmektedir. Siz de dünyanın birçok yerinden turist ağırlayan müzeye Antalya gezinizde yer verebilirsiniz.

Oyuncak Müzesi

Büyük küçük demeden her yaşa hitap eden müzede çeşitli arabalarla birlikte Mickey Mouse, Temel Reis, Şirinler gibi çizgi film kahramanları da yer almaktadır. Toplamda 3 bin oyuncağın sergilendiği müzede sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Kaş bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.bungalow.com.tr/kiralik-villa/kas/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bizim instagram’dan takip ederek kampanyalı kiralık villa ilanlarına bakabilirsiniz. İnstagramdan bizi @egevilla.tr  kullanıcı adıyla takip edebilirsiniz.